Pilotinfo

Na letišti Přerov došlo v roce 2016 k navýšení počtu pohybů

Přidáno: 15. Leden 2017Autor:

Letiště Přerov Bochoř (LKPO), oznámilo své výsledky za uplynulý rok. Vzhledem k tomu, že rok 2016 byl ve znamení boje o to, zda letiště vůbec přežije, je nárůst počtu pohybů o dvacet sedm procent příjemným překvapením. Možná i tento výsledek povede k tomu, že i největší odpůrci další existence letiště, včele se současným primátorem města Přerov, panem Puchalským, přehodnotí svůj názor. Stále totiž hrozí, že valná část letiště, zhruba jeho třetina, situovaná severně od vzletové a přistávací dráhy padne za „oběť“ snů o strategické průmyslové zóně. Jako by nestačil příklad zlikvidovaného letiště Holešov, které leží jen sedmnáct kilometrů od toho přerovského. Z velkolepých projektů průmyslové zóny a utracených dvou miliard z peněz daňových poplatníků tu je dnes jen opuštěná louka.

Letiště Přerov Embraer Belgické letectvo

Za uplynulý rok bylo na letišti Přerov Bochoř uskutečněno celkem 11 827 pohybů (vzletů a přistání). Největšího počtu dosáhly sportovní létající zařízení (ultralighty) v celkovém počtu 9 660 pohybů (81 %). Vnitrostátních letů bylo uskutečněno 2 083 (18 %) a mezinárodních letů 84 (1 %). Oproti tomu v roce 2015 bylo uskutečněno celkem 8 624 pohybů. Ve srovnání tedy letiště i přes nejistou situaci vykázalo nárůst pohybů o 27 % oproti předchozímu roku.

Vzhledem k tomu, že se provozovateli letiště LOM Praha s.p. a jeho majiteli, tedy Ministerstvu obrany daří uzavírat smlouvy, možná nikoliv se strategickými, ale zato reálnými investory z oblasti leteckého průmyslu, rýsuje se zde velký rozvojový potenciál.

srovnání počtu pohybů letiště Přerov v letech 2014 2015 a 2016 vývoj pohybů na letišti Přerov Bochoř v roce 2016

Tematicky související články

Leave a Reply