Pilotinfo

Nová linka do Karlových Varů zahájila svůj provoz

Přidáno: 18. Únor 2018Autor:

Letiště Karlovy vary včera přivítalo první přílet no nově otevřené lince. Ne, že by v minulosti spoj Karlovy Vary – Moskva neexistoval, nicméně současný provozovatel této linky zde včera měl svou premiéru. Jeden z nejrychleji rostoucích ruských dopravců, nízkonákladová letecká společnost “POBEDA”, zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů. Karlovy Vary se tak staly první destinací této společnosti v České republice.

Inaugurační let přivítala na karlovarském letišti vodní slavobrána, přítomni byli zástupci vedení Karlovarského kraje, města Karlovy Vary, ruského konzulátu, hotelů a cestovních kanceláří. Do krajského města přicestovalo více než 180 cestujících a představitelů letecké společnosti, kteří převzali drobné dárky. „Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti POBEDA opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště a věřím, že si cestující tuto možnost navštívit nejen Karlovy Vary, ale i ostatní krásná lázeňská města a další místa v regionu, nenechají ujít. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu. Přeji všem cestujícím, aby se jim u nás líbilo,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Letiště Karlovy Vary 2018 POBEDA

Lety mezi Moskvou a Karlovými Vary budou provozovány 2x týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst. Minimální tarif je 499 rublů včetně všech letištních poplatků. Až do konce zimního letového řádu roku 2018 je v rámci tohoto tarifu nabízeno minimálně 100 letenek. „Očekáváme, že díky novému dopravci se počet odbavených cestujících v roce 2018 více než zdvojnásobí a přiblíží se hranici 50 tisíc lidí,“vyčíslil ředitel letiště Václav Černý.

Letecká společnost POBEDA je jediným nízkorozpočtovým leteckým dopravcem na ruském trhu a patří do skupiny Aeroflot. V roce 2017 přepravila POBEDA zhruba 4,6 milionu cestujících, z toho minimálně 350 tisíc letenek nabídla právě za minimální tarif – 499 rublů včetně všech letištních poplatků.

Boeing 737 POBEDA letiště Karlovy Vary LKKV zahájení linky Moskva Karlovy Vary POBEDA zahájení linky Moskva Karlovy Vary POBEDA 2018 přílet Moskva Karlovy Vary Boeing POBEDA

Fotografie František Plachý

 

Tematicky související články

Leave a Reply