Pilotinfo

Od otevření nového terminálu výkony letiště v Pardubicích trvale rostou

Přidáno: 22. Květen 2018Autor:

Pardubické mezinárodní letiště pokračuje v trendu loňského roku a navyšuje počty odbavených cestujících. Za první čtyři měsíce roku prošlo terminálem Jana Kašpara téměř tolik cestujících, jako za celý rok 2015. Nejrušnější období přitom teprve začne.

Od ledna do dubna letošního roku odbavilo pardubické letiště 58.777 cestujících, ve stejném období 2017 to bylo málo přes 6.000 cestujících. Bilance první třetiny letošního roku odpovídá například počtu cestujících odbavených za celý rok 2015, kdy branami letiště prošlo 59.260 cestujících.

„Naše společnost (East Bohemian Airport) pokračuje v trendu navyšování počtu odbavených cestujících a tedy i výnosů. Na těch měla v první třetině roku nejvyšší podíl ruská klientela, která se do Pardubic pomalu vrací. V červnu začínají charterové lety a poměr se změní, pardubické letiště využijí převážně Češi k dovolenkovým cestám,“ uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

V letních měsících bude nejvíce charterových letů směřovat z Pardubic na jih. Jako v minulých letech na Rhodos, do bulharského Burgasu, černohorského střediska Podgorica a letos nově také do turecké Antalye a do Heraklionu na oblíbené Krétě. Za mořem a sluncem by se z Pardubic mohlo vydat zhruba 20.000 lidí. „To ovšem hovoříme pouze o klientech společnosti Travel Service. Další navýšení počtu cestujících nám zcela jistě přinese pravidelné letecké spojení Pardubic se španělským Alicante,“ dodala ředitelka Šmejkalová. Linku do Alicante provozuje od března nízkonákladová společnost Ryanair. Na jih Španělska létá dvakrát týdně a letadla bývají téměř plná. Podobně jako lety do Londýna, které Ryanair operuje od loňského podzimu třikrát týdně.

první odlet z nového terminálu LKPD

Tematicky související články

Leave a Reply