Pilotinfo

Pardubický sen je skutečností, nový letištní terminál odbavil první cestující

Přidáno: 30. Leden 2018Autor:

Pro civilní část Letiště Pardubice byl dnešní den 30.1. 2018 historickým okamžikem. Z nového terminálu Jana Kašpara, prvního českého aviatika, byli poprvé odbaveni cestující. Terminál Jana Kašpara vyrostl v bezprostřední blízkosti stojánek pro parkování letadel, což zvyšuje komfort pro cestující, kteří již nebudou k letadlům dopravováni  autobusy. Pěšky budou moci dojít k letadlům nejen cestující ruských cestovních kanceláří, ale i klienti linek Ryanairu do Londýna (od konce března i do španělského Alicante) a stejně na palubu letadla nastoupí i cestující letních charterových letů do přímořských destinací.

V roce 2018 to budou: tradiční bulharský Burgas, černohorská Podgorica, oblíbený Rhodos a nově (znovu) také Kréta a turecká Antalye. Terminál byl dokončen koncem roku 2017 a postupně se do něj stěhují  běžné služby adekvátní tomuto typu prostoru (obchod duty free, bankomat, automat na jízdenky, kávu a podobně). Přesto, že doposud nebylo vybudováno oficiální parkoviště, se letiště stará o své klienty. Před novým terminálem je prozatím připraveno několik parkovacích míst v režimu K+R pro krátkodobé parkování. Současně je zajištěna i provizorní odstavná plocha s kapacitou pro několik set osobních vozidel, která je spojena s terminálem nově vybudovaným chodníkem.

Od 1.2.2018 bude nový terminál s maximální kapacitou 250 000 cestujících/rok propojen s pardubickým hlavním nádraží linkou číslo 90. K odletům vyjedou spoje – 90, 120 a 150 minut před pravidelným odletem z nástupiště číslo 3 na pardubickém hlavním nádraží 30 a 60 minut po příletu budou vypraveny spoje opačným směrem ze zastávky Letiště – Terminál.

první odlet z nového terminálu letiště Pardubice úterý 31 2 2018 první odlet z nového terminálu LKPD první odlet z nového terminálu letiště Pardubice první odlet z nového terminálu letiště Pardubice Ryanair první odlet z nového terminálu letiště Pardubice na ploše první odlet z nového terminálu letiště Pardubice vstup

Tematicky související články

Leave a Reply