Pilotinfo

Počet odbavených cestujících na karlovarském letišti vzrostl v lednu o 42,6%

Přidáno: 24. Únor 2012Autor:

V lednu 2012 odbavilo karlovarské letiště celkem 7 361 cestujících, což znamená výrazný nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy bylo odbaveno “jen” 5 163 cestujících.

Růst počtu odbavených cestujících v lednu 2012 tak potvrzuje trend zvyšujícího se zájmu turistů o přímé lety do karlovarského regionu. Na navýšení počtu odbavených cestujících o 42,6% se podílely jak tradiční linky, především do Moskvy, tak zejména nové linky, které byly otevřeny v loňském roce – Jekatěrinburg a Samara.

V lednu 2012 došlo bohužel k ukončení provozu letecké společnosti Czech Connect Airlines, která z Karlových Varů létala zejména do Jekatěrinburgu. Společnost Letiště Karlovy Vary s. r. o. však nepředpokládá, že by došlo k významnému výpadku počtu cestujících na této lince, protože spojení nadále zajišťují lety společnosti Ural Airlines.

Objem odbaveného nákladu v lednu 2012 dosáhl 3 433 kg ve skladbě 2261 kg zboží a 1172 kg pošty (meziroční srovnání není k dispozici, protože odbavování zboží bylo na letišti Karlovy Vary zahájeno teprve v březnu 2011).

V průběhu ledna připravilo vedení společnosti Letiště Karlovy Vary s. r. o. finanční plán společnosti, který předalo Radě Karlovarského kraje ke schválení. Finanční plán vychází z předpokladu pokračujícího mírného nárůstu počtu přepravených cestujících, kde se očekává překročení hranice 100 000 odbavených cestujících. Letiště rovněž plánuje investice ve výši cca 18 miliónů korun, které budou v letošním roce zaměřeny zejména na obnovu a posílení technických prostředků pro pozemní obsluhu letadel.

nový apron Karlovy Vary letiště LKKV

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply