Pilotinfo

Praha má nové spojení s Itálií, tentokrát do Florencie

Přidáno: 16. Září 2019Autor:

Španělská nízkonákladová společnost Vueling otevřela novou přímou linku z Prahy do Florencie, turistické metropole Toskánska. Letecký spoj do Florencie bude pro cestující z Letiště Praha k dispozici čtyřikrát týdně. Jedná se již o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.  

Včera odpoledne společnost Vueling slavnostně vypravila svůj první přímý let mezi Prahou a Florencií. Nové letecké spojení budou moci cestující využít čtyřikrát týdně – a to vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V tomto režimu bude nová linka k dispozici až do konce října. V rámci zimního letového řádu pak bude Vueling létat z Prahy do Florencie třikrát týdně – vždy v pondělí, v pátek a v neděli. Na lince bude nasazen letoun Airbus A319 s kapacitou 144 cestujících.

Španělský dopravce, který je členem skupiny International Airlines Group (IAG), již poskytuje spojení mezi Prahou a Barcelonou, a to dvěma lety každý den. Z Letiště Praha rovněž létá jednou denně do Říma na letiště Fiumicino a pětkrát týdně do Paříže na letiště Charlese de Gaulla.

Společnost Vueling provozuje 120 krátkých a středně dlouhých leteckých linek do různých destinací v Evropě, severní Africe a na Středním východě. Využívá flotilu 120 letadel typu Airbus A319, A320, A320neo a A321.

Airbus A319 Vueling

Tematicky související články

Leave a Reply