Pilotinfo

Provozovatel letiště Hradec Králové má nového ředitele

Přidáno: 28. Říjen 2011Autor:

Akciová společnost Letecké služby Hradec Králové, jejímž jediným akcionářem a vlastníkem je město Hradec Králové má nového ředitele. Výběrová komise, kterou tvořili členové představenstva, zástupci města a externí odborníci v personální oblasti, vybrala ze 102 uchazečů Ing. Vladimíra Grigu, který by měl do funkce nastoupit od 1. listopadu tohoto roku.

Při výběru jsme zohledňovali zkušenosti v oblasti civilního letectví, znalost daných předpisů, manažerskou způsobilost, vlastní vize i povědomí o činnosti královéhradeckého letiště,“ uvedl Jiří Jiroušek, předseda představenstva Leteckých služeb Hradec Králové, který byl jedním ze členů výběrové komise.

Výběrové řízení bylo vypsáno 5. září a zájemci se mohli přihlásit do 20. října. Zadavatel obdržel celkem 102 žádostí od uchazečů, z nichž přibližně 80% tvořili zájemci z regionu Východních Čech. Mezi uchazeči bylo i 10 žen.

Výběrové řízení probíhalo ve 2 kolech. Do prvního, které se uskutečnilo ve dnech 19. a 20. října, bylo pozváno 16 uchazečů, z nichž postoupilo pouze 6 do dalšího kola. To proběhlo v pondělí 25. října. Nový ředitel Ing. Vladimíra Grigu. Má celoživotní praxi v oboru letectví a celou řadu zkušeností s realizací koncepcí rozvoje letiště.

Nově zvolené představenstvo nyní připravuje na mimořádnou valnou hromadu Leteckých služeb Hradec Králové, která se uskuteční 1. listopadu v rámci jednání rady města, strategii dalšího rozvoje a návrh změn včetně reorganizace.

Tematicky související články

One Response to “Provozovatel letiště Hradec Králové má nového ředitele”

  1. 1
    Dan Says:

    Prave jsem si precetl zpravu o novem rediteli v Hradci Kralove. Nejspis ma Vladimir Griga dost zkusenosti z letiste v Hradci a v Pardubicich kde pusobil uz jako vojak. Ja osobne jsem slouzil jako absolvent u pluku v Pardubicich kteremu velel. Vzhledem k tomu, ze jsem pracoval v kancelari na stabu , mel jsem moznost se s nim dost casto setkavat. Byl to velmi ambiciozni “soudruh” podplukovnik. Pisi umyslne soudruh, protoze se projevoval jako velmi presvedceny stranik. U letectva bylo zname, ze dost vojaku z povolani byli nadsenci do letani. Takovych bylo i v pardubicich dost. Pplk. Griga do letani mozna nadsenec byl, ale projevoval se hlavne jako nekdo, komu se mezi vojaky nazyva “Guma” nebo “Lampasak”. Proste arogantni, ambiciozni, mlady a velmi angazovany podplukovnik, ktery se chtel vysplhat hodne vysoko hlavne diky sve politicke angazovanosti. Docela bych rad videl jeho zivotopis pro vyberove rizeni na post reditele na hradeckem letisti.

    Dan

Leave a Reply