Pilotinfo

Reakce Letiště Karlovy Vary na podání insolvenčního návrhu Czech Connect Airlines, a.s.

Přidáno: 20. Leden 2012Autor:

Dne 18. ledna 2012 podala společnost Czech Connect Airlines, a.s. pro hrozící úpadek sama na sebe insolvenční návrh a základě tohoto návrhu zahájil dne 19. ledna 2012 Krajský soud v Ostravě insolvenční řízení. Společnost Letiště Karlovy Vary s. r. o. byla leteckou společností informována o přerušení obchodních aktivit a s tím souvisejícím pozastavením provozu leteckých linek z Karlových Varů do Jekatěrinburgu.

Cestující, kteří mají letenky zakoupené na lety plánované z Karlových Varů musejí pro informace o dalším postupu, zejména k zajištění náhradní přepravy nebo refundaci letenek kontaktovat prodejce, u kterého si letenku zakoupili, tj. cestovní kancelář nebo leteckou společnost.

Letecká společnost Czech Connect Airlines zahájila lety z Karlových Varů v březnu loňského roku linkou do Jekatěrinburgu, na podzim plánovala rozšířit své aktivity o linku do Rostova na Donu, ale linka byla záhy pozastavena a měla být obnovena od letního letového řádu 2012.

Společnost Czech Connect Airlines za loňský rok v Karlových Varech přepravila celkem 6.400 cestujících, z toho 5.885 z a do Jekatěrinburgu a 515 z a do Rostova na Donu. Podíl letecké společnosti na provozních výkonech letiště tak dosáhl v roce 2011 necelých 6,5% z celkového počtu odbavených cestujících.

Pokud by se společnosti nepodařilo vyřešit své ekonomické problémy a neobnovila by svoji činnost, nepředpokládá společnost Letiště Karlovy Vary s. r. o. vážnější dopady do ekonomiky a provozních výkonů roku 2012. Na lince do Jekatěrinburgu bude nadále pokračovat provoz společnosti Ural Airlines, která nepochybně část cestujících převezme a na lince do Rostova na Donu byl přepraven zanedbatelný počet cestujících, takže jejich výpadek bude mít z provozního hlediska pro letiště minimální dopad.

LKKV Boeing 737

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply