Pilotinfo

Společnost Ural Airlines oficiálně zahájila novou leteckou linku do Ťumeně

Přidáno: 11. Říjen 2012Autor:

Dnes ráno slavnostně zahájila letecká společnost Ural Airlines pravidelné letecké spojení mezi Karlovými Vary a městem Ťumeň v Rusku. Jde o druhou pravidelnou linku letecké společnosti, kterou provozuje z Karlových Varů. Ural Airlines v současné době provozují z Karlových Varů linku do Jekatěrinburgu. Linka do Tjumeně bude zatím nejdelší leteckou linkou, provozovanou z letiště Karlovy Vary, letová vzdálenost mezi oběma městy je přibližně 3600 km a doba letu se předpokládá přibližně 4 hodiny 50 minut.

Spojení do Ťumeně bude létat jednou týdně, odlet vždy v úterý ráno, přílet v úterý večer, podle následujícího letového řádu:

Karlovy Vary Ťumeň Den Linka Typ Platnost do
08:20* (07:20) 17:00* (16:00) -2—– U6 758 320 26.3.2013
Ťumeň Karlovy Vary Den Linka Typ Platnost do
19:00 20:00* (19:00) -2—– U6 757 320 26.3.2013

*= sezóna léto 2012, platí do 27.10.2012

Nové letecké spojení potvrzuje zvyšující se poptávku ruské klientely po cestách do Karlových Varů a přilehlých lázeňských oblastí.

Nová letecká linka společnosti Ural Airlines je reakcí na trend zvyšující se poptávky po cestách do Karlových Varů z oblastí mimo hlavní centra v rámci Ruské federace. Věříme, že tato letecká linka, spojující Karlovy Vary s významnou průmyslovou oblastí Ruské federace, se bude úspěšně rozvíjet a tím přispěje k dalšímu rozšiřování styků mezi naším regionem a Ťumeňskou oblastí, která je známá zejména svými rozsáhlými zásobami nerostného bohatství včetně ropy a zemního plynu,“, řekl Petr Navrátil, náměstek hejtmana karlovarského kraje.

„Jsme rádi, že i v letošním roce může karlovarské letiště přivítat další cestující z nové destinace. Ťumeň se stává pátou destinací s pravidelným provozem na karlovarském letišti a věřím, že tato skutečnost podpoří i další jednání s leteckými dopravci o možnosti rozšíření stávajících nebo zavedení nových leteckých linek do našeho regionu,“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

Ťumeň, (rusky Тюмень) je centrem a hlavním městem Ťumenské oblasti, která je nejbohatším regionem Ruska s HDP na obyvatele několikanásobně převyšujícím celonárodní průměr. Ťumeň byl prvním ruským městem založeným na Sibiři, a to už v roce 1586 jako kozácká pevnost na místě tatarského města Čimgi-Tura. Roku 1782 získal městská práva. Město se nachází na řece Tura, 2144 km východně od Moskvy. Má zhruba 570 000 obyvatel.

 nový apron Karlovy Vary letiště LKKV

Tematicky související články

Leave a Reply