Pilotinfo

TAP Air Portugal létá do Prahy patnáct let

Přidáno: 04. Červen 2019Autor:

Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal slaví 15 let existence své pravidelné přímé linky z Prahy do Lisabonu. Přímá linka Praha – Lisabon společnosti TAP Air Portugal, která létá každý den, je jedinou celoročně provozovanou přímou pravidelnou linkou mezi Českou republikou a Portugalskem.

TAP Air Portugal létá v letní sezoně 2019 mezi Prahou a Lisabonem až 11x týdně. Každý den je plánovaný odlet v 19:15 hodin, v pátek, v sobotu, v neděli a v pondělí nabízí aerolinka i ranní odlety z Prahy. Cestující TAP Air Portugal tak mohou v Lisabonu dále přestoupit do dalších destinací – na Madeiru, na Azorské ostrovy či Kanárské ostrovy, do Miami, do deseti různých měst v Brazílii a nově i do Chicaga, Washingtonu a San Francisca. Přestup na lisabonském letišti je hladký, vše se odehrává v jednom přehledně značeném terminálu.

“Od zavedení linky přepravila letecká společnost TAP Air Portugal mezi Prahou a Lisabonem přes 1,1 milionu lidí, což potvrzuje dlouhodobý zájem českých i zahraničních cestujících. Významná část z nich využívá toto spojení také pro přestup do dalších portugalských destinací, ale i pro cesty do Severní a Jižní Ameriky,”uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

TAP Air Portugal nasazuje na linku Praha – Lisabon letadla typu Airbus. Po úspěšné privatizaci v roce 2015 byla přijata nová strategie rozvoje, která spočívá v růstu společnosti a nákupu nejnovější generace letadel, která budou respektovat životní prostředí a přinášet vyšší míru pohodlí cestujícím. Do roku 2025 nakoupí TAP Air Portugal 71 nových letadel. Pilířem flotily budou letadla rodiny Airbus neo. TAP Air Portugal se stal prvním uživatelem dálkového letadla Airbus A330neo na světě. Minulý týden TAP oslavil významný milník – má nyní 100 letadel ve flotile. Stým letadlem je právě Airbus A330neo, imatrikulace CS-TUI, který byl pokřtěn jménem portugalského krále Afonso Henriques. Cestující z Prahy do Lisabonu již nyní mohou vyzkoušet naše nová letadla Airbus A320neo či větší Airbus A321neo.

TAP portugal Airbus A330 letiště Praha

Tematicky související články

Leave a Reply