Pilotinfo

V Pardubicích s přechodem na zimní sezónu dokončují nový terminál

Přidáno: 06. Listopad 2017Autor:

S koncem října skončila na pardubickém mezinárodním letišti letní sezona a začala sezona zimní. Pravidelné linky do Londýna a Moskvy fungují dál, jen mezi Pardubicemi a letištěm Stansted se létá v jiných časech. Dovolenkové lety do přímořských destinací nahrazují charterové lety do Ruska. V polovině listopadu také začne cestující odbavovat nový letištní terminál. Do jeho dokončení ostatně zbývá deset dnů.

„Zimní sezona pro nás začíná 29. října. Letový řád linky do Moskvy se nemění. Společnost Red Wings ji bude provozovat dvakrát týdně, ve stejných časech jako dnes. U spoje Ryanair do Londýna se letový řád malinko změní. Pasažéři budou dál odlétat v úterý, ve čtvrtek a v sobotu, ale úterní a čtvrteční spoje budou z Londýna přilétat už v 9:35 a odlétat v 10:00. Sobotní přílet a odlet se naopak posune do pozdějších večerních hodin, letadlo z Londýna přistane ve 21:00 a opačným směrem odletí ve 21:25,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka civilní části pardubického letiště.

Během letní sezony startovaly z Pardubic charterové lety „vyvážející“ Čechy na Rhodos, do bulharského Burgasu a černohorské Podgorici. V zimní sezoně se trend obrátí a na pardubickém letišti budou přistávat letadla se zahraniční klientelou. K pravidelné lince do Moskvy přibydou charterové lety nejen do Petrohradu, ale také do Jekatěrinburgu, Ufy, Kazaně a Samary, tedy do zcela nových destinací.

Zimní sezona významně zasáhne do ekonomiky letiště, které po hlubokém propadu odbavených cestujících v roce 2016 znovu nabírá dech. „Lety budou operované Rossiya Airlines letadlem B737-800 s kapacitou 189 míst. Očekáváme, že za zimní sezonu odbavíme 211 těchto letů,“ konstatovala ředitelka Šmejkalová s tím, že již v prvním pololetí tohoto roku odbavilo letiště o 81 procent cestujících více, než v roce předchozím. K dalšímu růstu by měl pardubickému letišti napomoci právě nový terminál, jehož stavba se chýlí ke konci.

Nově vznikající terminál letiště Pardubice

Tematicky související články

Leave a Reply