Pilotinfo

Výkony a novinky letiště Karlovy Vary v dubnu 2011

Přidáno: 26. Květen 2011Autor:

Letiště Karlovy Vary odbavilo v dubnu 2011 na příletu a odletu celkem 9 403 cestujících, což znamená nárůst o více než 60% v porovnaní se stejným obdobím uplynulého roku. Za první čtyři měsíce letošního roku odbavilo letiště celkem 24 903 cestujících, což je o 52% více, než za srovnatelné období loňského roku. V dubnu rovněž pokračoval zájem o přepravu zboží a celkem bylo odbaveno 18707 kg carga.

V dubnu byla otevřena nová linka do Kyjeva, kterou zajišťuje ukrajinská letecká společnost AeroSvit. Ukrajinský dopravce bude nabízet 2 lety týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. V pondělí bude na linku nasazován letoun Boeing B-737 (108-154 sedaček podle typu letadla), ve čtvrtek Embraer E-145 (49 sedaček). Doba letu je přibližně 2 hodiny a 20 minut. Nová letecká linka rozšiřuje nabídku přímých letů z karlovarského letiště, výhodné přípoje v Kyjevě však zároveň umožňují pohodlné a výhodné cestování do mnoha destinací na Ukrajině, v Rusku, Kazachstánu, Zakavkazských republikách, ale například i na středním východě nebo v Asii.

„Věřím, že nové letecké spojení mezi Karlovými Vary a Kyjevem významně podpoří a obnoví vazby s Ukrajinou a zároveň přispěje ke zlepšení dostupnosti a tím i růstu zájmu turistů nejen z Ukrajiny o cesty do našeho regionu. Přímé letecké spojení nemusí sloužit pouze turistické výměně, ale i rozvoji kulturních styků a zejména obchodních kontaktů,“ zdůraznil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil

„Jsme velmi rádi, že v krátké době můžeme na karlovarském letišti přivítat dalšího pravidelného dopravce, který rozšiřuje stávající nabídku leteckých spojení z našeho letiště. Považuji za důležité zdůraznit, že nabídka návazných leteckých spojení, které dopravce nabízí pro lety z a do Karlových Varů, významně rozšiřuje počet destinací, kam je možné cestovat z našeho letiště. Věřím proto, že i díky společnosti AeroSvit bude naše letiště mnohem atraktivnější jak pro občany našeho regionu, tak i cestující z přilehlých oblastí Saska a Bavorska,“ doplňuje Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

Pravidelnou leteckou dopravu na letišti Karlovy Vary tak zajišťují v současné době společnosti ČSA, Aeroflot, Ural Airlines, Czech Connect Airlines a Aerosvit.

V měsíci dubnu pokračovaly práce na projektech, souvisejících s rozvojem letiště:

  • bylo uzavřeno výběrové řízení na výstavbu parkoviště s kapacitou 91 stání v rámci I. etapy zvýšení kapacity parkovacích míst; zadávací dokumentaci si převzalo celkem čtrnáct firem a nabídku do výběrového řízení podalo deset zájemců. Dodavatelem stavby byla vybrána společnost EUROVIA CS, která nabídla nejnižší cenu.
  • v návaznosti na zapojení letiště do projektu Champions bylo rovněž uzavřeno výběrové řízení na vypracování „Komplexního odhadu potenciálu trhu osobní dopravy na letišti Karlovy Vary“; do výběrového řízení se přihlásily čtyři společnosti a vítězem se stala renomovaná poradenská firma Airport Strategy & Marketing z Velké Britanie.
  • v souvislosti s nejvýznamnější investiční akci letošního roku bylo vyhodnoceno i výběrové řízení na zajištění financování projektu Rozšíření APN na LKKV – 1.etapa, kde se vítězem stala Komerční banka a zároveň bylo vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele stavby.

LKKV Boeing 737

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply