Pilotinfo

Ostrava čerpá evropské fondy

Přidáno: 22. Listopad 2010Autor:

Ostravské letiště umí využívat strukturální fondy. První projekt, který byl ukončen na jaře 2010, doplnil techniku ostrahy i hasičského záchranného sboru. Stejným směrem směřuje i většina dodávek v navazujícím projektu. „Tyto investice sice nejsou na první pohled vidět, letiště se však bez nich neobejde,“ potvrzuje ředitel letiště Pavel Schneider. „Přestože už první projekt posílil složky bezpečnosti letiště, stále máme velký dluh z minulých let. Zastaralou techniku musí nahradit nová, tak aby odpovídala bezpečnosti i letecké legislativě,“ dodal Schneider.

Celkové výdaje, v pořadí již druhého projektu s názvem „Stroje a zařízení HZS“, jsou více než 134 miliony korun, přičemž výše dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko je stejně jako u prvního projektu až 92,5 procenta způsobilých výdajů. Do této sumy se vejdou tři cisternové automobilové stříkačky ve zvláštní úpravě přímo pro letiště a další technika, jako jsou například termokamery, kontejnerové nosiče, vozidlo určené pro přepravu mužstva a měřící a testovací zařízení pro dýchací techniku.

Jednou z novinek je i velitelský automobil, který už byl veřejnosti představen spolu s další technikou v rámci Dnů NATO 2010. Přibližně polovina všech dodávek strojů a zařízení z tohoto projektu je už součástí provozu ostravského letiště Leoše Janáčka, ostatní technika bude předána nejpozději do konce příštího roku.

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej letadel
Prodej letadel Cessna a Maule, prodej leteckých motorů Lycoming a náhradních dílů s nízkými cenami.