Pilotinfo

Mistrovství České republiky v parašutismu začíná již ve čtvrtek na Letišti Frýdlant nad Ostravicí

Přidáno: 23. Červenec 2019Autor:

Mistrovství České republiky v klasických parašutistických disciplínách v letošním roce hostí Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí. Od čtvrtka 25. do neděle 28. července budou moci návštěvníci letiště vidět z bezprostřední blízkosti šedesátku nejlepších českých parašutistů, kteří patří již dlouhodobě mezi světovou špičku v tomto sportu a tentokrát budou bojovat o titul Mistra České republiky.

para soutěž aeroklub Frýdlant nad Ostravicí

Mistrovství je otevřené a účast potvrdili i parašutisté z okolních zemí, a to z Polska a ze Slovenska.

Ve čtvrtek 25.7. je od rána na programu disciplína individuální akrobacie. Parašutisté budou skákat volným pádem z výšky 2.000 m.  Během tohoto volného pádu budou provádět 6tici akrobatických prvků složených z otáček a salt.  U této disciplíny se bude hodnotit přesnost provedení a celkový čas. Záznam z volného pádu snímá speciální pozemní kamera a na základě jejího záznamu budou rozhodčí provádět svá hodnocení.

po výskoku para z AN 2 Frýdlant nad Ostravicí

Od pátku 26.7. až do soboty 27.7. bude probíhat hlavní parašutistická disciplína, kterou je přesnost přistání. Po výskoku z výšky 1.000 m se budou parašutisté snášet na otevřených padácích k molitanovému kruhu, na kterém bude 30 cm elektronický disk se středovým nulovým bodem o průměru 3 cm. Závodníkovi se měří vzdálenost prvního  doteku od této nuly. Vzdálenosti z jednotlivých seskoků se sčítají a vítězem této disciplíny se stává závodník s nejmenším celkovým výsledkem.

doskočiště para Frýdlant nad Ostravicí

Neděle 28.7. bude rezervována jako náhradní termín pro případné doskoky.

Jednotlivé výsadky se budou provádět z letadel AN-2 a Cessna 182.

Letošní mistrovství se pořádá s podporou Moravskoslezského kraje, Města Frýdlant nad Ostravicí a Aeroklubu České republiky.

Antonov AN 2 Frýdlant nad Ostravicí

Tematicky související články

Leave a Reply