Pilotinfo

LOM Praha s.p. bude mít nového ředitele

Přidáno: 09. Únor 2012Autor:

Ministerstvo obrany přistoupilo ke změně na místě generálního ředitele LOM Praha s.p. V tomto podniku se již stalo jistou tradicí, že s každou změnou ministra se mění i ředitele LOM Praha, některým ministrům se ovšem podařilo vyměnit i několik ředitelů během svého funkčního období. K prvnímu březnu 2012 tedy končí ve funkci generálního ředitele Jindřich Ploch a nahradí ho Roman Planička.

Ministerstvo obrany bohužel do dnešního dne nezveřejnilo důvody odchodu Plocha, podle všech informací by tím nejzávěžnějším, měla být jeho neochota “být vstřícnější” k návrhům senátora Tomáše Kladívka, člena dozorčí rady LOM Praha a zejména kamaráda pana ministra Vondry. K těm nejzávažnějším prohřeškům odcházejícího ředitele patří neochota prodat nevýhodně vrtulníky společnosti Československá exportní (ke které má blízko Tomáš Kladívko) a plánované vyvedení pozemků z majetku společnosti v pražské čtvrti Kbely. Zda to byl hlavní důvod této personální rošády se ukáže v nejbližších měsících po nástupu nového ředitele. Vzhledem k významu LOM Praha a jeho postavení v rámci českého leteckého průmyslu si můžeme jen přát, aby nový generální ředitel měl zájem především na dalším rozvoji podniku, nikoliv jeho divoké privatizaci, tak jak již několikrát v minulosti hrozilo.

Roman Planička je manažer s dlouhou praktickou zkušeností v oblasti letectví, převážně z firmy LET Kunovice, kde s krátkou přestávkou pracoval od dokončení studia v letech 1993 – 2001. Ve společnosti LET Kunovice působil v různých pozicích v obchodním úseku a jako člen dozorčí rady. Jako manažer se zabýval zahraničním obchodem v letecké divizi společnosti PAMCO INT. a.s.. V letech 2004 – 2008 působil na pozici výkonného ředitele a člena představenstva společnosti Aircraft Industries. V letech 2008 – 2009 působil jako viceprezident Technického úseku Českých aerolinií.

 

 

Tematicky související články

Leave a Reply

Oprava letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro opravu letounů.