Pilotinfo

CSAT se vyplácí modernizace podvozkárny

Přidáno: 04. Leden 2022Autor:

Společnosti Czech Airlines Technics (CSAT) se i přes propad v sektoru letectví podařilo zajistit značné množství zakázek v oblasti opravy podvozků. V minulém roce bylo dokončeno už 33 kompletních sad podvozků, což převyšuje průměrnou roční kapacitu této divize. Ke zvýšení efektivity a kvality práce napomohla nedávná modernizace galvanovny a lakovny a nové investice do vybavení podvozkárny. Mezi klienty patří letecké společnosti jako například KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings nebo nově i LOT Polish Airlines.

„I přes obtížné získávání zakázek a potvrzení pevných termínů slotů ze stran zákazníků, zejména v posledních dvou letech, se v roce 2021 týmu Údržby podvozků podařilo dokončit 33 kompletních sad podvozků, což je více než v předchozích letech. Kromě toho jsme provedli i nemalý počet dalších oprav, výměn jednotlivých komponentů a provedení galvanických prací,“ hodnotí výkon Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Czech Airlines Technics nabízí zákazníkům generálních opravy letadlových podvozků letadel typu Boeing 737 nové i klasické generace již přes 20 let. Po dobu generální opravy nabízí svým zákazníkům pronájem nebo také výměnu náhradní podvozkové sady. Aktuálně vlastní CSAT šest kompletních náhradních sad typu B737NG a jednu sadu typu B737CG.

CSAT údržba přistávací podvozek

Generální opravy podvozků CSAT provedlo v loňském roce jak pro stávající dlouholeté zákazníky, jakými jsou KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings, Neos, TUIfly, Atran Aerospace a Air Explore, ale i pro nové smluvní zákazníky LOT Polish Airlines, Tarom, Corendon Dutch Airline, Ukraine International Airlines, AMAC Aerospace, World Star Aviation, Aviation Capital Group a Horizon Aviation 4 Ltd.

Díky splnění plánu v předchozích letech a nasmlouvání dalších zakázek do dalších let CSAT investovalo do vybavení a modernizace podvozkárny, galvanovny a lakovny, což umožňuje zvýšit kapacitu prováděné údržby podvozků na pražském letišti. Zároveň také má nové vybavení pozitivní vliv i na kvalitu práce, která je vždy na prvním místě.

Tematicky související články

Leave a Reply