Pilotinfo

AERO Vodochody vyrobilo první kokpit helikoptéry BLACK HAWK pro společnost Sikorsky

Přidáno: 18. Červen 2011Autor:

Společnost Sikorsky Aircraft Corp. dnes oznámila dokončení prvního kokpitu helikoptéry UH-60M BLACK HAWK vyrobeného v České republice společností AERO Vodochody a.s., dlouhodobého dodavatele společnosti Sikorsky, která vyrobila více než 300 S-76® draků komerčních helikoptér od roku 2000.  Společnost Sikorsky podepsala v lednu 2010 s AERO Vodochody a.s. kontrakt na výrobu kokpitů, jako druhého dodavatele, pro nejnovější model helikoptéry BLACK HAWK. Sikorsky je dceřiná společnost United Technologies Corp.

Za použití inovačních virtuálních nástrojů a obrovského týmového nasazení spolupracoval tým strategických zdrojů společnosti Sikorsky s AERO Vodochody a.s. na kompletaci prvního kokpitu, který byl dokončen ještě před plánovaným datem.  Během dnešní slavnosti v AERO Vodochody a.s. byl oznámen vznik nově navrženého pracoviště na principu LEAN. Tato událost se uskutečnila za přítomnosti vrcholných zástupců obou společností včetně vládních činitelů a členů U.S.Defense Contract Management Agency (DCMA), která dohlíží na běžné denní aktivity týkající se vojenského leteckého kontraktu americké vlády se společnosti Sikorsky.

“Dnešní den znamená novou fázi dlouhé a úspěšné spolupráce mezi Sikorsky Aircraft and AERO Vodochody,” řekl Shane Eddy, Vice-president pro celosvětový dodavatelský řetězec společnosti Sikorsky. “AERO Vodochody se vyznamenalo jako spolehlivý a kvalitou řízený dodavatel a my jsme pyšní, že jsme udělali tento další krok k rozšíření naší spolupráce.”

“Pro AERO Vodochody je ctí být součástí týmu, který vyrábí tuto legendární helikoptéru,” řekl Ladislav Šimek, prezident a předseda představenstva AERO Vodochody a.s. ”Vysoce si vážíme důvěry, kterou vložila společnost Sikorsky Aircraft do naší společnosti při rozšíření naší spolupráce o tento nový projekt. Věřím, že naše dlouhá a úspěšná obchodní spolupráce bude pokračovat do daleké budoucnosti.”

Od prosince 2009 se Aero Vodochody a.s. pyšní oceněním Supplier Gold, což je to nejvyšší uznání za výsledky ve výrobě se zaměřením na zákazníka, za včasné dodávky a vysokou kvalitu výrobků podle operačního systému United Technologies Achieving Competitive Excellence (ACE). AERO Vodochody a.s. je největším leteckým výrobcem v ČR se zaměřením na spolupráci s nejvýznamnějšími leteckými výrobci v mezinárodních projektech na výrobu letecké techniky.

Kromě AERO Vodochody a.s vyrábí kokpit helikoptéry BLACK HAWK pro společnost, Sikorsky také Kaman Aerospace.

Sikorsky Aircraft Corp., se sídlem ve Stratfordu, Connecticut, USA je světovým leaderem v designu, výrobě a servisu helikoptér. United Technologies Corp., se sídlem v Hartfordu, Connecticut, USA dodává širokou řadu výrobků špičkové technologie včetně servisních služeb pro systémy v leteckém a stavebním průmyslu.

Aero Vodochody vrtulník

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply