Pilotinfo

Emirates stále přebírá nové Airbusy A 380

Přidáno: 14. Prosinec 2020Autor:

Společnost Emirates přivítala A6-EVL, svůj 116. letoun Airbus A380, jako první ze tří letadel A380, která se připojí k flotile Emirates v roce 2020. V průběhu prosince rozšíří aerolinka svou flotilu o další dvě letadla A380, z nichž jedno představí dlouho očekávanou novinku mezi produkty Emirates – Premium Economy.

p202011012-a380-msn261-uae-saf-delivery-0001

Letoun Airbus A380 je již 12 let, od doby, kdy vstoupil do flotily Emirates, její vlajkovou lodí. Mezi zákazníky se toto širokotrupé letadlo, těší obrovské oblibě. Lety, které Emirates operuje letouny A380, jsou zákazníky i nadále velmi vyhledávané. Cestující oceňují prostornost, tichost a komfort v každé třídě letadla.

Airbus A380 A6-EVL Emirates

Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, uvedl: „Letoun A380 byl pro nás synonymem úspěchu, což odráží vysoký zájem zákazníků o něj, a to ať už jsme letadla v průběhu let nasadili na jakékoli trase. A380 nám pomohl efektivně uspokojit poptávku zákazníků na letištích s omezenými časovými úseky a také na hlavních tratích, které podporují provoz našich dálkových letů. Důležité je, že jsme díky prostoru a technologiím v A380 byli schopni implementovat na palubu nové prvky, které pozvedly zážitek z letu na vyšší úroveň. Těšíme se, až v průběhu nadcházejících měsíců uvedeme nový koncept Premium Economy, který se v letounu A380 představí vůbec poprvé. Budeme i nadále investovat do našich světových služeb na palubách letadla A380, které zůstane naší vlajkovou lodí pro příští desetiletí. Jakmile dojde ke zvýšení poptávky po cestování, A380 rovněž znovu nasadíme na více leteckých tras.“

Letoun A380 v současné době zajišťuje lety do Káhiry, Ammánu, Paříže, Londýna, Kantonu, Manchesteru a Moskvy, přičemž v poslední době létá do Moskvy jednou denně. Navýšen byl i počet letů A380 z londýnského letiště Heathrow na celkové čtyři lety za den. Dvoupatrový letoun prokazuje svou všestrannost i tím, že je využíván jako „mini-nákladní letadlo“ pro vybrané nákladní charterové lety k přepravě urgentně poptávaného zboží v rámci sítě Emirates.

Tematicky související články

Leave a Reply