Pilotinfo

Nový kontrakt AERA Vodochody za několik miliónů EURO

Přidáno: 23. Březen 2011Autor:

Aero Vodochody a.s. získala zakázku v hodnotě několika miliónů EURO od švédské společnosti SAAB Aeronautics na výrobu pylonů pro švédské a thajské vzdušné síly.

Aero Vodochody a.s. získala zakázku v hodnotě několika miliónů EURO od švédské společnosti SAAB Aeronautics na výrobu pylonů pro švédské a thajské vzdušné síly. Pylony jsou závěsníky pod křídly bojových letounů, na kterých jsou zavěšeny zbraňové systémy těchto letadel.

Zakázka na výrobu dalších 54 kusů tří typů pylonů je pokračováním výroby pro společnost SAAB Aeronautics a bitevník JAS-39 Gripen, která bude realizována v období od října 2011 do prosince roku 2012. Předmětem kontraktu jsou kompletně smontované a odzkoušené pylony, připravené k instalaci na letadlo.

Tento nový kontrakt se společností SAAB Aeronautics je výsledkem úspěšné spolupráce, kterou společnost Aero Vodochody a.s., největší výrobce letecké techniky v České republice, navázala se švédskou společností již v říjnu 2008.

Aero Vodochody a.s. v tomto projektu zhodnotí předchozí znalosti a zkušenosti z výroby pylonů pro víceúčelové bojové letouny švédské provenience JAS-39 Gripen. Tento bitevník je díky využití nejmodernějších technologií schopen zajistit širokou škálu bojových úkolů a nést nejnovější druhy zbraňových systémů.

Saab Gripen

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply