Pilotinfo

Výroba letadel v Otrokovicích nabírá obrátky!

Přidáno: 30. Říjen 2011Autor:

Společnost ZLIN AIRCRAFT a.s., pokračovatel zavedené značky cvičných, akrobatických, sportovních a cestovních letadel ZLIN, vyrábí v Otrokovicích letouny Z 242 L a Z 143 LSi.

Většina vyrobených strojů je určena na export – zatím poslední (Z 143) byl například nedávno předán zákazníkovi – aeroklubu v Rakousku.

Letadla ZLIN jsou osvědčenou volbou pro výcvik pilotů – civilních i vojenských. Nejnovějším potvrzením je úspěch v tendru na dodávku cvičných strojů polské akademii vzdušných sil (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych), známé ve světě jako deblinská „škola orlíků“. Objednané letouny jsou již v sériové výrobě. ZLIN AIRCRAFT a.s. pokračuje v jednáních s dalšími zákazníky z celého světa, a tak lze brzy očekávat další zajímavé zakázky.

Důvěra prestižních zahraničních zákazníků je dokladem vysoké kvality a jména letadel značky ZLIN. Firmě ZLIN AIRCRAFT a.s. se během krátké doby podařilo znovu nastartovat tradiční leteckou výrobu, aktivně pracuje na vývoji a inovaci svých výrobků a má „našlápnuto“ k tomu, aby značka ZLIN potvrdila ve světě svůj dobrý zvuk a její letouny byly stále na letištích i na obloze stále více vidět.

Tematicky související články

Leave a Reply