Pilotinfo

iDNES.cz: Poslanec tankoval naftu bez placení, ukázal audit na letišti v Hradci

Přidáno: 14. Listopad 2011Autor:

Člen Legislativní rady vlády, poslanec Pavel Staněk (ODS), loni čas od času jezdil tankovat nádrž svého auta k pumpě, kde se nemuselo platit. Celkem nabral skoro 500 litrů. Upozornil na to audit, který zkoumal hospodaření na letišti v Hradci Králové. Teprve poté si Staněk u čerpací stanice “otevřel účet.”

Ukázkové využívání veřejných peněz z rozpočtu Hradce Králové předvádělo celá léta vedení tamního regionálního letiště. Město si ho založilo před čtyřmi lety a dotovalo desítkami milionů korun.

O rozvoj letiště se už roky marně snaží radnice. Posílá mu milion za milionem, ale marně – letišti se stále nedaří. Úředníci chtěli zjistit, jak je to možné, protože nechápali, že v sousedních Pardubicích aerodrom prosperuje. Tak poslali do firmy auditory.

Před několika týdny radnice kvůli katastrofálnímu stavu hospodaření vedení letiště odvolala, avšak aniž padlo jediné konkrétní jméno. MF DNES se nyní podařilo získat audit, kde je nejen odpověď na otázku, proč se letišti nedaří, ale i kdo za to konkrétně může.

Plné znění zprávy na iDNES.cz

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.