Pilotinfo

Novinky.cz: Obrana chce podepsat smlouvu na servis letounů CASA za 331 miliónů

Přidáno: 03. Červenec 2013Autor:

Ministerstvo obrany chce uzavřít smlouvu s firmou Airbus Military na servis dopravních letadel CASA v hodnotě 331 miliónů. Úřad má v úmyslu také uzavřít smlouvu s Omnipolem na servis letounu vládní letky Challenger za 195 miliónů korun. S plány ministerstva obrany se ve středu na zřejmě posledním zasedání seznámila vláda Petra Nečase (ODS) v demisi.

Armáda má k dispozici čtyři španělská transportní letadla CASA. Smlouva se společností Airbus Military se má týkat let 2014 až 2017. Během nich firma zajistí takový servis, který nemůže armáda obstarat sama, uvádí materiál ministerstva obrany. Součástí služeb má být i školení leteckého a technického personálu.

Další smlouvu chce obrana uzavřít se společností Omnipol, která má zajistit servis letadla Challenger, jímž cestují zejména ústavní činitelé. Smlouva má platit v letech 2013 až 2016.

Ministerstvo obrany nemá kvůli rozpočtovým škrtům peníze, aby v nejbližší době nakoupilo nová letadla do takzvané vládní letky. O nákupu letadel, která by nahradila dosluhující stroje Jak-40 a Challenger, vláda již v minulosti dvakrát rozhodla. Stát ale dosud nové letouny nekoupil. Obrana proto situaci řeší důkladným servisem těchto strojů.

Plné znění zprávy na Novinky.cz

dopravní letadlo CASA

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.