Pilotinfo

Novinky.cz: Šéf aeroholdingu Dvořák rezignoval. Babiš jednal s Korejci

Přidáno: 23. Červenec 2014Autor:

Předseda představenstva Českého Aeroholdingu Miroslav Dvořák rezignoval, opouští i post předsedy dozorčí rady Českých aerolinií. Ve funkci předsedy představenstva státní firmy jej nahradil Václav Řehoř, který byl od konce června místopředsedou představenstva. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval Český Aeroholding.

Dohodu o odstoupení Dvořáka potvrdil ministr financí Andrej Babiš (ANO), jenž chtěl na jeho místo dosadit právě Řehoře. Se změnou ale musel souhlasit Korean Air, menšinový vlastník ČSA. Korejský dopravce vzal změny ve státní firmě na vědomí, uvedl po jednání se zástupci společnosti Babiš.

Kromě Dvořáka se z vrcholného vedení společnosti rozhodl odejít člen představenstva odpovědný za oblast financí Petr Vlasák, který zároveň opustí dozorčí radu Českých aerolinií.

V pětičlenném představenstvu Českého Aeroholdingu budou nově zasedat čtyři členové. Kromě Řehoře to jsou Petr Pavelec, Pavel Haleš a Zuzana Tairová, která se stane místopředsedkyní, uvedla společnost.

Obměnu velké části vedení Českého Aeroholdingu prosadilo ministerstvo financí už koncem minulého měsíce. Z představenstva tehdy odešel prezident ČSA Philippe Moreels, šéf obchodu ČSA Jozef Sinčák a šéf informačních a komunikačních technologií Českého Aeroholdingu Josef Adam.

Plné znění článku na Novinky.cz

střednětraťový letoun České aerolinie

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.