Pilotinfo

Aviatická pouť 2014 už má své téma

Přidáno: 13. Prosinec 2013Autor:

Jednoznačně největší letecká akce v České republice zaměřená zejména na historická letadla už zná termín konání i své hlavní téma. Možná i s ohledem na výročí Velké války (u nás známé spíš jako První světové) nese podtitul Rytíři nebes. Jako jeden z prvních potvrdil svou účast Martin Šonka, náš nejlepší akrobatický pilot současnosti a jediný zástupce České republiky v seriálu Red Bull Air Race. V té souvislosti by se nemělo zapomínat ani na Petra Kopfsteina, který se s Martinem zúčastnil výběrového kempu této vrcholné soutěže a zejména s ohledem na omezené startovní pole (někteří by špatně nesli dva Čechy) Petr zatím zůstává těsně před branami. Pokud by se organizátorům podařilo získat oba, uvidí návštěvníci nejen naši, ale i světovou akrobatickou špičku.

Z oblasti historických letadel zatím nejsou veřejně dostupné žádné bližší informace, nicméně jednou z Pardubických „jistot“ je velkoskupina letounů Zlín Trenér všech výrobních řad.

Víkendové datum 31.5. a 1.6. 2014 určitě stojí za to si již dnes poznamenat v kalendáři a popřát všem návštěvníkům i organizátorům lepší počasí než to , které provázelo loňský ročník.

pilotinfo server pro piloty

Tematicky související články

One Response to “Aviatická pouť 2014 už má své téma”

  1. 1
    Pete Says:

    Právě minulý ročník prověřil maximální schopnost improvizace realizačního týmu, jsem vám za to, dámy a pánové,vděčen, díky dešti zmizely pouťové a párkové typy návštěvníků a ti. co zůstali, opravdu nebyli ochuzeni o nic. jen mi nateklo do kamery, ale i tak to stálo za to. Díky.

Leave a Reply