Pilotinfo

O létání, letadlech a lidech kolem nich na aplikaci Clubhouse

Přidáno: 17. Únor 2021Autor:

Doba pandemie nepřeje téměř žádnému oboru lidské činnosti, takzvané „malé létání“ je jedním z nich. Je omezený pohyb, lidé si víc šetří peníze do budoucna, perspektiva zaměstnání u aerolinek je spíš sci-fi než nějaký pevný plán a hlavně, právě to malé létání vždy bylo a je o setkávání stejně „postižených“. Létání kromě úžasných zážitků z létání by mělo přinášet možnost potkávat lidi se stejným zájmem, diskusi, nebo jen prosté poslouchání uvěřitelných i méně uvěřitelných historik či společných zážitků.

Tohle vše nám čínská chřipka nyní znemožňuje. Nyní ale žijeme v době, která nám přináší řadu elektronických náhražek a šidítek toho co dřív bylo pro lidi běžné řešit osobním kontaktem. Fenoménem posledních týdnů je aplikace Clubhouse, která kupodivu není určená pro exhibice více či méně stylizovaných fotografií či videí různých pseudohvězdiček, ale pro obyčejné tlachání lidí, kteří se nemohou setkat osobně. Kupodivu nyní, v začátcích aplikace jsou tyto diskuse nejenom zajímavé, ale i kultivované, zkrátka zajímavé

Minulý týden, se v jedné z virtuálních místností sešli lidé, kteří se chystají na letošní Slet československých letadel. A bylo to zajímavé povídání, které se v průběhu několika hodin, po které trvalo dotklo celé řady témat, na které nebylo místo, ale stálo by za to je probrat.

československá cvičná letadla

Ta příležitost bude tento čtvtek 18.2., kdy od 2030 se pod hlavičkou Leteckého muzea Točná bude debatovat o historii, současnosti a budoucnosti československých a českých cvičných letadel. O tom, zda jejich „zlatý věk“ je minulostí, proč z inventářů českých leteckých škol pomalu mizí, ale i zkušenostech které s nimi uživatelé mají.

Diskusi budou moderovat Michal Masař a Radek Fatka, která zná každý, kdo se někdy zúčastnil Sletu československých letadel a hlavními speakery tentokrát budou Milan Vacík, Radim Vojta, Nikola Lukačovič a Milan Mikulecký. Nicméně jak je již na Clubhousu zvykem do diskuse se jistě zapojí i řada těch, kteří mají k tématu co říct.

Aero A-14

Připojit se můžete zde https://www.joinclubhouse.com/event/Pra71e0l

Tematicky související články

Leave a Reply

Údržba letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro údržbu letounů.