Pilotinfo

Vzdušná kolize Flying Bulls v Indii skončila jen nouzovým přistáním

Přidáno: 19. Únor 2015Autor:

Dnešní incident, ke kterému došlo v rámci letového programu výstavy AERO INDIA 2015 skončil bez vážnějších následků. Česká akrobatická skupina, která je pro své letové mistrovství častým hostem leteckých akcí po celém světě vystupovala na probíhající letecké výstavy ve třech. Dnes odpoledne došlo ke vzdušné kolizi během které byl poškozen letoun OK – XRA, který “vodí” vedoucí celé skupiny Radka Máchová. Podle informací indických médií došlo pouze k poškození křídla letounu se kterým pilotka následně nouzově přistála. Klobouk dolů.

AERO INDIA 2015 je letošní největší leteckou akcí v Asii a probíhá od 18 do 22 února na základně indického letectva Yelahanka u města Bangalore.

FLYING_BULLS_colision

Aero India 2015

Aero India 2015

Tematicky související články

8 Responses to “Vzdušná kolize Flying Bulls v Indii skončila jen nouzovým přistáním”

 1. 1
  Baron Says:

  Ufffffffffff, hlavně, že se dostali v pořádku na zem.
  Podle videa na youtube byly poškozeny dvě Z-50 ze tří, vedoucí skupiny přišla o vrtuli a vlevo letící padesátka téměř o třetinu pravého křídla.

 2. 2
  pol Says:

  nespletli jste se? Radka Máchová lítá OK-XRA.

 3. 3
  Milan Mikulecký Says:

  Spletl. Psal jsem to tady v Bangalore na koleni a vycházel z toho co běželo tady na indické televizi. Díky za upozornění. :-)

 4. 4
  petřík Says:

  Tentokrát lítala vedoucí na ok-xrd, co jsem tak viděl. Proto taky asi lítali jen ve třech, protože zřejmě její ok-xra ještě po Chrudimi není ve formě..

 5. 5
  jonox Says:

  Zdravím všechny. Jsem absolutní neznalec “letecké akrobacie”. Může někdo potvdit, anebo vyvrátit, zda takový letoun (např. Zlín Z-50) je vybaven katapultovacím zařízením ? V hospodě u piva jsme se dohádali jako koně…. Já tvrdil, že NE !!! …. Děkuji, NJ :o)

 6. 6
  Baron Says:

  4jonox: Máte pravdu, Z-50 rozhodne vystrelovaci sedacku nema. Z akrobatickych letadel, pokud se nepletu, ma takove vybaveni pouze rusky Su-26 resp. Su-31. Jak je to u Su-29 tzn. dvoumistne verze si nejsem jist (pravdepodobne ano).

 7. 7
  Milan Mikulecký Says:

  Z celé známé škály pístových akrobatických letadel mají vystřelovací sedačku pouze Suchoje a to pouze jednomístné stroje. Suchoj Su 29 vystřelovací sedačku zcela jistě nemají.

 8. 8
  jonox Says:

  dík kluci :o)

Leave a Reply

CAMO - zajištění kontroly letové způsobilosti pro letadla
Máme oprávnění k řízení zachování letové způsobilosti od ÚCL. Vytvoříme Vám program údržby letadla nebo ho schválíme.