Pilotinfo

Emirates posilují lety na Nový Zéland Airbusy A 380

Přidáno: 02. Listopad 2016Autor:

Letecká společnost Emirates navyšuje kapacitu na dvou linkách na Nový Zéland zároveň současně a to letouny Airbus A380. Nárůst kapacity na denní lince do Christchurch je podpořen i nonstop spojem z Dubaje do Aucklandu, což znamená, že Emirates nyní nabízí na všech svých pěti letech denně na Nový Zéland letoun A380. Letoun se vydal na svoji 16hodinou pouť z Dubaje do Aucklandu jako linka EK 448, čímž slavnostně zahájil denní spojení A380 nahrazující předchozí letoun Boeing 777-200LR. Ze stejného letiště vyletěl také letoun A380 do Christchuch, když nahradil Boeing 777-300ER operující doposud na této lince. Kromě nonstop letu mohou cestující využít také denní let s A380 do Aucklandu s přestupem v Austrálii (Sydney, Melbourne, Brisbane).

Emirates je tak první leteckou společností, která nabízí pravidelné spojení z a do Christchurch na palubě letadla A380. Dosud zajišťovalo denní spojení na této lince letadlo Boeing 777-300ER, navíc dochází k odstranění zastávky v Bangkoku, což umožní cestovat z Dubaje do Christchurch pouze s jednou zastávkou v Sydney. Oba nové lety probíhají přes noc. V Christchurch již na letoun čekaly davy nadšenců ve speciálně připravené zóně na tamějším mezinárodním letišti kousek od míst, kde letadlo dosedlo na plochu. Posádka vedená kapitánem Shanem Russellem, který pochází přímo z Christchurch, navedla letoun do oslavné salvy z vodního děla a poté ho odstavila přímo před přihlížející média, zástupce partnerů a VIP.

Spojení EK 412 odlétá z Dubaje v 10:15, čímž hladce navazuje na spoje přilétající z Evropy, např. z Amsterodamu, Barcelony, Londýna, Manchesteru či dalších z 38 evropských měst v síti Emirates. EK 412 poté zastaví pouze v Sydney a dorazí do Christchurch v 13:50 další den (místního času). Zpáteční let EK 413 odlétá z Christchurch v 18:45 a dosedá v Dubaji v 05:15 další den, opět se zastávkou v Sydney. Toto opatření zkrátí cestu do Dubaje a Evropy přibližně o dvě hodiny v každém směru. Současně je tu ještě spojení Dubaj – Auckland přes Sydney, které nabízí zajímavé příležitosti pro cestovatele do jihovýchodní Asie a Austrálie, protože let EK 418 realizuje zastávku jak v Sydney, tak také v populárním centru letecké dopravy – v Bangkoku. EK 418 odlétá z Dubaje v 08:55 a přilétá do Aucklandu v 15:55 místního času další den. Zpáteční let EK 419 přes Sydney a Bangkok opouští Auckland v 16:30 a v Dubaji je další den ráno v 06:45.

Emirates je jedinou leteckou společností zajišťující lety s A380 na Nový Zéland po celý rok. Všechny lety A380 poskytují denní spojení s 38 evropskými destinacemi a Dubají, stejně tak Afrikou a Blízkým východem. Cestující do Christchurch a Aucklandu budou moci využít na mnohých linkách společnosti Emirates letoun A380 na celou dobu své cesty, např. při letech z londýnských letišť Gatwick a Heathrow, Manchesteru, Paříže, Amsterodamu, Říma, Milána, Frankfurtu, Mnichova, Barcelony a Curychu. Představení nové služby také znamená, že cestovatelé ze Sydney budou mít větší nabídku spojů a časů s A380, neboť spoj do Christchurch se připojuje k současným dvěma denním letům a také spoji partnerské společnosti Quantas do Dubaje.

Všechny lety na Nový Zéland budou nabízet tři cestovní třídy – první, byznys a ekonomická se štědrou povolenou hmotností zavazadel (do 35 kg pro ekonomickou, 40 kg pro byznys a 50 kg pro první).

Airbus A380 Emirates na mokré dráze

Tematicky související články

Leave a Reply