Pilotinfo

Emirates rozšiřuje kapacitu přímé linky Dubaj-Auckland nasazením Airbusu A380

Přidáno: 04. Červenec 2016Autor:

Emirates budou svou každodenní přímou linku, která bez mezipřistání propojuje Dubaj a Auckland, nově obsluhovat letadlem Airbus A380. K této změně dochází méně než rok poté, co byl na let nasazen Boeing 777-200LR. Vlajková loď Emirates, dvoupatrový Airbus A380, začne na této aktuálně nejdelší letecké trase světa létat od 30. října. Toto přímé spojení Emirates nabízejí od 1. března, kdy doplnilo tři A380 létající každý den na trase Auckland-Dubaj a do dalších navazujících destinací s mezipřistáním v Austrálii a každodenní spoj z Christchurche, realizovaný pomocí Boeingu 777-300ER.

Let východním směrem, provozovaný pod označením EK448, bude z Dubaje odlétat v 10:05 a v Aucklandu přistávat následující den v 11:10 místního času. Let EK449 v opačném směru bude z Aucklandu odlétat každý večer ve 21:15 a v Dubaji přistávat druhého dne ráno v 5:35 místního času, čímž umožní spojení s 39 evropskými destinacemi Emirates, jakož i dalšími lokalitami v západní Asii, Africe a na Blízkém východě. V obou směrech lze navíc využít 10 návazných letů do destinací obsluhovaných letadlem A380 – cestující si tak během celého letu z Aucklandu do Evropy budou moci užívat komfortu vlajkové lodi Emirates. První let z Dubaje do Aucklandu a zpět na začátku března byl na počest slavnostního otevření této přímé linky bez mezipřistání zajišťován Airbusem A380. Následně byly však na trasu nasazovány Boeingy 777‑200LR. Jako největší provozovatel A380 na světě má Emirates nyní pro obsluhu své sítě k dispozici celkem 80 těchto strojů. Minulý měsíc letecká společnost navíc přiobjednala další dva nové A380 s plánovaným dodáním ve 4. čtvrtletí roku 2017. Tím se počet objednaných a zatím nedodaných strojů zvýšil na 64. Letadla A380 v barvách Emirates aktuálně obsluhují 40 destinací po celém světě – každou čtvrtou v síti Emirates. Počínaje 1. červencem pak nově přibude i Vídeň.

Před časem Emirates radikálně zvýšila komfort a soukromí na palubách zavedením konceptu první třídy, kde jako vůbec první na trhu začala v rámci komerčních letů nabízet soukromá apartmá. Zároveň společnost jako první vybavila své A380 plnohodnotnými palubními sprchami, které se již od samého začátku mezi cestujícími první třídou získaly enormní popularitu. Cestující z první i byznys třídy mohou zároveň na palubě A380 využívat exkluzivní salonek. V byznys třídě pak lidé mohou relaxovat v nové generaci plně sklopitelných sedadel, která mají bez výjimky přístup přímo do uličky. Cestující ve všech třídách pak mají možnost využívat zábavní systém Emirates ice, který již stihl posbírat celou řadu ocenění. Ten za letu nabízí více než 2500 zábavních kanálů. Díky nejmodernějším technologiím mohou pasažéři Emirates rovněž využívat bezplatný přístup k vysokorychlostnímu internetu i telefonní a datové služby.

A 380 Emirates první třída

Emirates Airbus A380 v letu

Tematicky související články

Leave a Reply