Pilotinfo

Emirates v sobotu oslaví sedm let linky Praha – Dubaj

Přidáno: 27. Červen 2017Autor:

Emirates oslaví 1. července sedmé výročí denní linky na trase Praha – Dubaj. Od zahajovacího letu v červenci 2010 se počet cestujících na této trase přehoupl již přes hranici 1,5 milionu. Popularita trasy Praha – Dubaj vedla k tomu, že na tuto pravidelnou denní linku společnost Emirates 1. května 2016 nasadila největší osobní letadlo světa Airbus A380. Nasazení největšího osobního letadla na světě této trase přineslo nárůst kapacity pro cestující o 44 %. Airbus A380 má ve všech třech třídách kapacitu 519 cestujících: v prostorné ekonomické třídě na hlavní palubě nabízí 429, v byznysové se nachází 76 sedadel nastavitelných do vodorovné polohy a v první třídě na horní palubě je k dispozici 14 soukromých kabin.

Čeští cestovatelé mohou prostřednictvím Emirates využít cestování do více než 150 destinací po celém světě s jediným přestupem v centrálním dopravním uzlu – Dubaji. Kromě populární Dubaje se čeští turisté mohou vydat na palubě Airbasů A 380 do dalších destinací, jako je Bangkok, Hongkong, Tchaj-pej  anebo Mauricius s jediným přestupem.

Sedmileté výročí Emirates na trase Praha – Dubaj je důležitým milníkem našeho týmu,“ řekl Bořivoj Trejbal, ředitel české pobočky společnosti Emirates, „od zahajovacího letu před sedmi lety v červenci 2010 je na trase stabilní silná poptávka po cestách do Dubaje a dál do dalších zajímavých destinací, jako je Austrálie, Čína, Japonsko, Maledivy, Mauricius, Srí Lanka či Thajsko. Od nasazení A380 došlo k dalšímu zvýšení.“ Oblíbené jsou také spoje z Prahy přes Dubaj do Vietnamu. Na lince Dubaj-Hanoj, kterou společnost zavedla v srpnu 2016, již nebude od tohoto července mezipřistání v barmském Rangúnu. „Přímá linka z Dubaje do Hanoje je reakcí i na zvyšující se poptávku ze strany početné vietnamské komunity v České republice,“ dodal Trejbal, „s potěšením oznamujeme, že přímé lety z Dubaje do Hanoje ještě zkrátí let do vietnamské metropole.

Emirates provozuje na trase Praha – Dubaj linku EK139, která odlétá z Dubaje v 9:05 hod. a přilétá do Prahy v 13:30 hod. Zpětný spoj EK 140 odlétá z Prahy v 15:55 hod. a přilétá do Dubaje ve 23:55 hod.

Airbus A 380 Prague

Tematicky související články

Leave a Reply