Pilotinfo

Na letišti Praha Ruzyně vyhlásili nejohleduplnější dopravce za rok 2012

Přidáno: 28. Listopad 2012Autor:

Výherci již 6. ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Letišti Praha Ruzyně jsou známi. V kategorii proudových letadel zvítězila společnost HOLIDAYS Czech Airlines, v kategorii vrtulových letadel se podařilo obhájit titul z roku 2008 společnosti  Austrian Airlines. Trofeje v podobě skleněných vlaštovek dnes vítězům předali zástupci obou organizátorů akce – starostka Městské části Praha 6 Marie Kousalíková a ředitel společnosti Letiště Praha, a. s., Jiří Pos. Na slavnostním vyhlášení vystoupila bubenická skupina Blabuburo z nedalekého sdružení Roztoč, které letiště podporuje.

Soutěž zaměřená na ochranu životního prostředí NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE je již tradičně vyhlašována Letištěm Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 za účelem motivace leteckých společností k vstřícnému přístupu k životnímu prostředí a přímému okolí letiště. K vyhodnocování soutěže sloužil monitorovací systém ANOMS8, který kontinuálně měří hluk z leteckého provozu a monitoruje také letové tratě letadel. V nejintenzivnějším leteckém období, tedy od června do října, se sledoval nejenom naměřený hluk, ale rovněž i efektivní využití sedačkové kapacity letadel. Oproti loňským ročníkům byl letos do hodnocení zahrnut i monitoring vedlejší vzletové a přistávací dráhy 12/30, která byla s ohledem na realizaci první etapy generální opravy využívána více než ve standardním období.

Ředitel letiště a předseda představenstva Jiří Pos při této příležitosti řekl: „Jednou z priorit Letiště Praha je zodpovědný přístup k životnímu prostředí, který vyžadujeme i od našich partnerů a toto soutěž nám k tomu významně pomáhá. Blahopřeji vítězům a zároveň bych chtěl poděkovat všem leteckým společnostem, pro které je šetrný přístup k životnímu prostředí stejně důležitý.“

Chceme prostřednictvím této soutěže přispět k tomu, že nad hlavami občanů Prahy 6 budou létat stroje, které splňují hygienické limity a dopravci se budou snažit být ohleduplní k občanům, kteří v okolí letiště žijí. Smyslem soutěže je především zlepšit kvalitu života a bydlení občanů Prahy 6 v okolí letiště. Letecké společnosti, které nejsou k okolí lhostejné, stojí za to dávat příkladem ostatním a ocenit je,“řekla starostka Prahy 6 Marie Kousalíková.

Konečné pořadí soutěžících leteckých společností i jednotlivé průběžné měsíční výsledky NEJTIŠŠÍHO DOPRAVCE 2012 jsou zveřejněny na internetových stránkách letiště.

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply