Pilotinfo

Století vzdušných soubojů v Pardubicích

Přidáno: 04. Duben 2012Autor:

Již po dvaadvacáté přivítá Aviatická pouť na letišti v Pardubicích všechny příznivce letectví. Pro letošní ročník, který se uskuteční ve dnech 2. a 3. června, připravují organizátoři opět bohatý program v podobě velkoprostorového divadelního představení, tak jak tomu bylo i v uplynulých dvou létech. V programu zaměřeném na století leteckých soubojů, budou opět letecké ukázky zaměřené k jednotlivým obdobím historie doplňovány pozemním představením. A tak zatím co se na obloze budou „honit“ letadla z jednotlivých válečných konfliktů, tak před diváky proběhne boj pozemních jednotek v dobových uniformách i s válečnou technikou.

Samozřejmě program nebude zaměřen jen na vojenskou techniku, ale nebudou chybět sportovní letadla, letečtí akrobaté i tradiční velkoskupina letadel řady Trener.

Organizátoři každou Aviatickou pouť situují k nějakému výročí, a tomu patřičně podřídí i skladbu programu. V letošním roce se nosnými událostmi stalo 70. výročí založení československého stíhacího wingu ve Velké Británii, dále 70. výročí zahájení bojové činnosti americké 8. letecké armády z Velké Británie a především pak 100. výročí narození legendárního československého stíhače, generálporučíka Františka Fajtla. Pro diváky tak bude připraven program, který je během několika hodin provede historií letectví a dost možná je přiblíží i k budoucnosti, ale o tom se budeme moci přesvědčit na vlastní oči až 2. a 3. června v Pardubicích.

 

Tematicky související články

Leave a Reply

Údržba letadel
Pravidelná údržba letadla je základ pro jeho spolehlivost. Jsme držitelem oprávnění pro údržbu letounů.