Pilotinfo

Náhrada Greyhoundů se blíží, Bell Boeing CMV-22B Osprey úspěšně dokončil svůj první let

Přidáno: 24. Leden 2020Autor:

První CMV-22B Osprey, vyrobený společností Bell Textron a společností Boeing dokončil svůj první let v montážním středisku společnosti Bell v Amarillu. Nejnovější verze letounů s překlopnými rotory CMV-22B se připojí k letounům MV-22 a CV-22, které již slouží Námořní pěchotě a Letectvu Spojených států amerických.

Bell Boeing CMV-22B Osprey

Námořnictvo nahradí letounem CMV-22B letoun C-2a Greyhound v oblasti přepravy personálu, pošty, zásob a nákladu s vysokou prioritou z pobřežních základen na letadlové lodě na moři. Verze pro námořnictvo byla společností Bell Boeing navržena specificky pro operace letadlových lodí, proto jsou konvertoplány opatřeny větší palivovou nádrží, která zvyšuje jejich dolet. Flexibilita konvertoplánu Osprey zvyšuje operační schopnosti a připravenost flotily, zároveň bude mít letoun také na starosti přepravu důležitých částí stíhačky F-35.

První let verze CMV-22B představuje významný milník pro program V-22 a pro námořní letectvo jako takové,” uvedl Chris Gehler, viceprezident programu Bell V-22 a zástupce ředitele programu společnosti Bell Boeing. „Osprey byl vždy převratným letounem a těší nás, že i nadále budeme podporovat další poptávku námořnictva po pokročilých letounech s překlopnými rotory.“

Bell Boeing dodá zkušebním pilotům testovací letky (HX) 21 první letoun CMV-22B na začátku roku 2020, aby mohl projít vývojovými zkouškami.

CMV-22B Osprey

Tematicky související články

Leave a Reply