Pilotinfo

Emirates bude testovat IATA Travel Pass – mobilní aplikaci pro sdílení informací a výsledků testů na COVID-19

Přidáno: 19. Leden 2021Autor:

Společnost Emirates uzavřela partnerství s Mezinárodní asociací leteckých dopravců (IATA) a stane se jednou z prvních aerolinek na světě, které v praxi vyzkoušejí její IATA Travel Pass. Tato mobilní aplikace bude sloužit především k usnadnění cestování. Uživatelé budou jejím prostřednictvím mít pod kontrolou své cesty v souladu s jakýmikoli lokálními vládními nařízeními týkajícími se testování COVID-19 nebo požadavky na očkování.

IATA Travel Pass je „digitální pas“, který umožní cestovatelům si před cestou zkontrolovat, že splňují požadavky pro vstup do cílové destinace. Cestující budou moci prostřednictvím aplikace sdílet s úřady a aerolinkami digitální certifikáty obsahující informace o testování a očkování proti COVIDu-19, což urychlí a usnadní proces kontroly. Aplikace také umožní uživatelům pracovat se svou cestovní dokumentací v digitální podobě, a zprostředkuje tak hladký průběh jejich cest.

V průběhu první fáze, která začne v dubnu, Emirates v Dubaji zavede digitální ověřování výsledků COVID-19 PCR testů před odletem. Zákazníci Emirates letící z Dubaje tak budou moci sdílet s aerolinkou svůj výsledek testu prostřednictvím aplikace dříve, než dojedou na letiště. Aplikace poté automaticky vyplní do systému informace potřebné pro check-in.

Adel Al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates k tomu uvedl: „Zatímco cestování zůstává bezpečné jako kdykoliv předtím, z důvodu současné globální pandemie existují určité požadavky a protokoly pro cestující. Společně s IATA jsme pracovali na inovativním digitálním řešení, které zjednoduší proces a umožní přesouvat do našich systémů informace požadované zeměmi a vládami, a to bezpečně a efektivně. Jsme hrdí, že jsme jednou z prvních leteckých společností na světě, která se bude na této iniciativě podílet, a usnadní tak zákazníkům cestování.

Nick Careen, viceprezident IATA odpovědný za letiště, cestující, náklad a bezpečnost k tomu dodává: „Jsme hrdí, že spolupracujeme s Emirates na tom, abychom zpřístupnili IATA Travel Pass cestujícím z Blízkého východu. Díky své mezinárodní zákaznické základně a obsáhlé síti přinese Emirates jako partner neocenitelné podněty a zpětnou vazbu ke zlepšení Travel Passu. Jedná se o první krok k tomu, aby mezinárodní cestování během pandemie bylo co nejpohodlnější a aby lidé měli jistotu, že splňují všechny vládní požadavky s ohledem na COVID-19 pro vstup do dané destinace. Jak se budou hranice znovu otevírat, IATA Travel Pass bude ještě doplněn o další funkce, aby splnil všechny vládní požadavky pro ověření testování nebo očkování. Zákazníci Emirates budou mezi prvními, kteří budou moci této službu využít.

IATA Travel Pass má v sobě integrovaný registr cestovních požadavků, který umožní uživatelům najít přesné informace o cestovních a vstupních požadavcích pro všechny destinace bez ohledu na to, odkud cestují. Bude obsahovat také registr středisek pro testování a případně očkování. To usnadní cestujícím vyhledání vyhovujících středisek a laboratoří v místě odletu, které splňují normy i v jejich cílové destinaci.

Platforma umožní autorizovaným laboratořím a testovacím centrům bezpečně posílat cestujícím výsledky testů nebo osvědčení o očkování. Globální registr spadající pod IATA bude spravovat a umožňovat bezpečný tok potřebných informací mezi všemi zúčastněnými stranami a usnadní tím uživatelům cestování.

V posledních několika měsících zavedla společnost Emirates chytré bezkontaktní odbavení s integrovanou biometrickou technologií a dalšími službami, včetně samoobslužného odbavení a kiosků pro odkládání zavazadel na Mezinárodním letišti v Dubaji.

Odbavení Emirates

Tematicky související články

Leave a Reply