Pilotinfo

KLM obnovuje svou síť, mimo jiného i v Africe, létá se již do 11 destinací

Přidáno: 12. Červenec 2021Autor:

Od začátku pandemie COVID-19 se společnost KLM snaží udržet svou leteckou síť v co největší možné míře otevřenou, a to i v oblasti Afriky. Aktuálně je zajištěno spojení do jedenácti afrických destinací, což odpovídá úrovni roku 2019. V zimě 2021 se navíc společnost KLM chystá do sítě zařadit také Mombasu (Keňa).

Společnost KLM postupně reaguje na uvolňování omezení spojených s epidemií COVID – 19. KLM také v době pandemie umožnila přepravu nákladu, včetně zdravotnického materiálu. Tato strategie umožňuje společnosti postupně zvyšovat frekvenci letů. Plánuje také otevírání nových linek a zařazení nových destinací do letecké sítě. Od zimy 2021 bude například nově létat do Mombasy v Keni. V současné době platí v mnoha afrických zemích přísná cestovní omezení, což znamená, že jsou povoleny pouze nezbytné cesty. Cestujícím KLM doporučuje, aby se před cestou ujistili, že jsou plně obeznámeni s platnými předpisy, a to na webových stránkách wijsopreis.nl a klm.traveldoc.aero.

Důležité změny v síti oproti roku 2019:

  • V létě 2021 bude KLM stejně jako v roce 2019 provozovat lety do 11 destinací v Africe.
  • V zimě 2021 přibude nová destinace Mombasa (Keňa).
  • Rozhodnutí pozastavit lety do Luandy (Angola) a Windhoeku (Namibie) bylo z důvodu poklesu poptávky zákazníků přijato ještě před vypuknutím pandemie Covid-19. (V roce 2020 byly do sítě přidány Zanzibar (Tanzanie) a Káhira (Egypt).)

KLM Boeing 787

Tematicky související články

Leave a Reply