Pilotinfo

Společnost Air France představila svůj první Airbus A220 – 300

Přidáno: 30. Září 2021Autor:

Společnost Air France pokračuje v obnově své flotily a přebírá první ze 60 objednaných letounů Airbus A200-300, které mají nahradit letouny Airbus A318 a A319, a také několik letounů Airbus A320. A220-300 je významným krokem ke zlepšení ekonomických a ekologických výsledků společnosti Air France, neboť náklady na jedno sedadlo se snížily o 10 %, emise CO2 se snížily o 20 % a hluková stopa se snížila o 34 %. Komerční lety do Berlína, Barcelony, Madridu, Milána a Benátek budou zahájeny 31. října.

Společnost Air France na konci září převzala svůj první Airbus A220-300, nejnovější klenot flotily na krátkých a středních tratích. Od zavedení Airbusu A350 na své dálkové síti společnost pokračuje v obnově letového parku a do roku 2025 zařadí 60 letadel A220-300 objednaných v roce 2019, která postupně nahradí letadla Airbus A318 a A319 a několik letadel Airbus A320. Tato objednávka – největší od evropského zákazníka – zahrnuje další mix 30 opcí a 30 nákupních práv. Letadlo, pojmenované “Le Bourget” na počest města severně od Paříže, které je úzce spjato s leteckým průmyslem, nese symbolickou livrej společnosti Air France. Na přední části trupu a na koncích křídel má také okřídleného mořského koníka, symbol ztělesňující zakladatelský mýtus společnosti.

Airbus A220-300 Air France přistání

“Nový letoun s bezkonkurenčními energetickými parametry představuje pro společnost Air France velký přínos. Dosavadní obnova flotily je hlavním zdrojem snižování emisí CO2, a proto pokračujeme v investicích do letadel nejnovější generace. I nadále pokračujeme v našich plánech, využívání udržitelných paliv nebo ekologického pilotování, čímž přispíváme k prosazování uhlíkově neutrálního odvětví letecké dopravy a k našemu postavení jako předního hráče udržitelnějšího letectví,” uvedl Benjamin Smith, generální ředitel společnosti Air France-KLM.

 “Nové letadlo je pro leteckou společnost vždy výjimečnou událostí. Všechny týmy Air France se na tento okamžik připravovaly více než dva roky a my se těšíme, až naši zákazníci objeví komfort, který toto letadlo nabízí. Kabina je prostornější, světlejší a nabízí plné Wi-Fi připojení, což dále přispívá k upmarketovému umístění naší nabídky,”dodala Anne Rigailová, generální ředitelka společnosti Air France.

Od 31. října 2021 bude Airbus A220-300 létat do Berlína (Německo), Barcelony, Madridu (Španělsko), Milána-Linate a Benátek (Itálie) z leteckého uzlu Air France v Paříži-Charles de Gaulle. V zimní sezóně 2021-2022 letoun postupně rozšíří svou síť do Boloně, Říma (Itálie), Lisabonu (Portugalsko) a Kodaně (Dánsko).

Airbus A220-300 Air France

Ekonomicky a ekologicky efektivní letadlo

Airbus A220-300, nejinovativnější a nejefektivnější jednopodlažní letadlo ve své třídě, se dokonale hodí pro síť krátkých a středních tratí společnosti Air France. V porovnání s letadly Airbus A318 a A319 přináší o 10 % nižší náklady na jedno sedadlo.

Airbus A220-300 Air France kabina cestujících

Nejvyšší úroveň pohodlí během letu

Airbus A220-300 společnosti Air France má 148 sedadel v konfiguraci 3-2 sedadla (5 sedadel napříč), která 80 % zákazníků nabízí místo u okna nebo u uličky. Nabízí dvě cestovní kabiny, business a ekonomickou, a přístup k Air France Connect, službě letecké společnosti pro připojení k Wi-Fi během letu. Sedadlo je nejširší na trhu (48 cm). Je sklopné až do úhlu 118 stupňů a má nastavitelnou opěrku hlavy, kožené čalounění a ergonomický sedák pro větší pohodlí. Balíček doplňuje široký masivní odkládací stolek, držák na nápoje, kapsa pro uložení časopisů a knih, jednotlivé porty USB A a C a držák na tablet nebo chytrý telefon integrovaný do opěradla. Kabina, která je nejprostornější a nejsvětlejší ve své kategorii, je laděna do charakteristických barev společnosti Air France – odstíny modré, výrazná přítomnost bílé barvy dodávající světlo a kontrast a nádech červené symbolizují dokonalost a know-how letecké společnosti. Koberec se vrací k tradičnímu ornamentálnímu vzoru rybí kosti, který symbolizuje symbolický svět pařížských bytů inspirovaný Haussmannem. Velká panoramatická okna poskytují přirozené světlo po celou dobu cesty. Od nástupu do letadla až po přistání vytváří speciálně upravené nastavení náladového osvětlení kabiny jasné, dynamické osvětlení pro uvítací a výstupní fázi a měkčí osvětlení pro uvolněnější, klidnější atmosféru během letu. Prostorné zavazadlové regály jsou snadno přístupné. Středová ulička je obzvláště široká, což zákazníkům umožňuje volný pohyb. A konečně, stejně jako v celé flotile Air France, je vzduch v kabině každé 3 minuty obnovován díky systému recyklace vzduchu s filtrem typu HEPA (High Efficiency Particulate Air), který eliminuje 99,9 % částic a virů.

Airbus A220-300 Air France ekonomická třída Airbus A220-300 Air France detail sedadla

Tematicky související články

Leave a Reply