Pilotinfo

Nejvýkonnější Eurocopter létá i v České republice!

Přidáno: 27. Březen 2013Autor:

Společnost DSA má své flotile nový vrtulník, tentokrát je to nejvýkonnější vrtulník z portfolia společnosti Eurocopter – AS 350 B3e. Tento typ má na svém kontě I některá zajímavá prvenství, například 14. května 2005 s ním zkušební pilot Didier Delsalle přistál na vrcholu Mount Everestu, ve výšce 8848 m. 29. dubna 2010 stejný typ vrtulníku provedl úspěšný záchranný let v historii, kdy z Annapurny z výšky 8091 m postupně zachránil tři horolezce.

Nejvýkonnější vrtulník DSA je verzí AS 350 B3e, která se vyrábí od konce roku 2011 a která je vybavená motorem Arriel 2D. Vrtulníku s výrobním číslem 7545 byla českém leteckém rejstříku přidělena imatrikulace OK-DSW. Na letiště Hradec Králové LKHK ho od výrobce po trati Marignane(LFML) – Grenoble(LFLS) – Freiburg(EDTF) – Donauworth(EDPR) – Hradec Králové(LKHK) přelétla posádka ve složení Daniel Tuček a Kamil Kolísek.

V Čechách nepříliš obvyklým doplňkem, který nelze přehlédnout ani na fotografiích jsou nafukovací plováky pro operace z vodních ploch.

Tematicky související články

Leave a Reply