Pilotinfo

Vrtulník Bell 505 za necelý rok nalétal v Itálii více než 1000 hodin

Přidáno: 24. Červen 2020Autor:

Italská společnost Elicompany, která vlastní a provozuje vrtulník modelu Bell 505 Jet X Ranger, oznámila, že za pouhých 10 měsíců s ním nalétala více než 1 000 letových hodin. Díky intenzivnímu využívání se tak Elicompany zařadila mezi 10 nejvýznamnějších operátorů Bell 505 na světě.

Společnost Elicompany byla založena v roce 1979 jejím současným generálním ředitelem Calisto Forghierim. V její flotile najdeme více modelů značky Bell – vedle Bell 505 je to rovněž Bell 427, Bell 407GX/GXP a Bell 206. Společnost je využívá k přepravě cestujících, vyhlídkovým letům a leteckým pracím, včetně kontroly elektrického vedení a potrubí pro zákazníky z oblasti petrochemie a energetiky.

vrtulník Bell 505 Jet Ranger

Naše práce stojí na velmi přesném plánování a plánovat můžete pouze tehdy, když se na svůj letoun můžete spolehnout. Bell 505 se při našich leteckých misích osvědčil jako naprosto spolehlivý stroj,“ řekl Cristian Forghieri ze společnosti Elicompany. „Nepřestává mě jako pilota fascinovat, jakým výkonem tento vrtulník s dalšími čtyřmi lidmi na palubě, vybavením a plnou palivovou nádrží při práci disponuje. Jeho rychlost a lehký design z něj dělá ten nejvhodnější stroj pro naše účely.“

vrtulník Bell 505 Jet X Ranger

 

Štítky: , ,

Tematicky související články

Leave a Reply