Pilotinfo

Na letišti Praha Točná snížili přistávací poplatky

Přidáno: 16. Duben 2014Autor:

S příchodem nového vlastníka na nejmenší pražské letiště, na Točnou došlo k mnoha změnám. Ne všechny byly přijímány pozitivně a kolem mnoha z nich vzniklo množství fám a hodně nepravd. Pokud s něčím měla letecká veřejnost problém se smířit, tak to byla zejména výše přistávacích poplatků. To se nyní změnilo.

V uplynulých letech prošla Točná řadou změn, které byly spojeny s poměrně velkým množstvím stavebních prací, namátkou rekonstrukce a prodloužení dráhy, výstavba muzejního hangárů, oplocení, nových komunikací atd. Je logické, že pokud tedy majitel a provozovatel nechtěl letiště uzavřít a na druhou stranu tam nechtěl mít velký provoz tak celou věc vyřešil touto cenovou politikou.

Podle všeho se revitalizace letiště blíží do finále a nyní tedy na Točné snižují přistávací poplatky. Od roku 2014 tedy na LKTC činí přistávací poplatky 400 Kč včetně DPH, bez ohledu na typ, hmotnost, počet cestujících či délku parkování. Historická letadla zde mají i nadále přistání zdarma (je nutné předem domluvit s provozovatelem, zda je vaše letadlo považováno za historické). Vzhledem k absenci dalších poplatků, jako právě za stání, počet osob na palubě a podobně se Točná stává dokonce nejlevnějším pražským letištěm.

Důležité informace k příletům na LKTC na závěr:

Souhlas s přistáním je nyní možné obdržet i na telefonním čísle 724 443 882 a to třeba i hodinu před příletem.

Za přistání bez předchozího souhlasu provozovatele se vybírá pokuta.

Přistání na letišti se rozumí přistání jako na neobsazenou plochu, tedy bez poskytnutí jakýchkoliv služeb.

Po přistání používejte na stání pouze vyznačený APRON.

Letiště Praha Točná - stojánka

Tematicky související články

Leave a Reply