Pilotinfo

Terminál na pardubickém letišti finišuje

Přidáno: 20. Listopad 2017Autor:

Pardubické letiště je každým dnem blíže okamžiku, kdy získá terminál pro cestující, který odpovídá počátku jednadvacátého století. Podle oznámení vedení provozovatele civilní části letiště se očekává zahájení zkušebního provozu od dvacátého prosince. Pardubičtí a návštěvníci tohoto krajského města tak vlastně získají pěkný, letecký vánoční dárek.

Budova nového terminálu není nijak opulentní, ani není „architektonickým“ pomníčkem, spíše přísně účelová. Plánovaný rozpočet 256 miliónů sice nakonec bude překročen, ale jen o necelých deset miliónů korun. Tato částka vznikla změnou legislativy, ke které došlo v průběhu výstavby a s tím související změnou stavby. V porovnání s obvyklým „navyšováním“ rozpočtů staveb, nezbývá než pardubickým závidět.

Přestože na počátku výstavby bylo mnoho lidí proti, a tvrdilo, že bývalá vojenská jídelna bude místnímu provozu stačit i nadále, podařilo se současnému vedení pardubické radnice, konkrétně primátorovi Martinu Charvátovi a jeho náměstkovi Janu Řehounkovi prosadit svoji vizi. Dnes tedy mají současní cestující i ti z nově otevíraných linek ve východních Čechách alternativu k cestám do Prahy nebo Vídně.

Terminál letiště Pardubice před dokončením interiér

Interiér nového pardubického letištního terminálu před dokončením

Terminál letiště Pardubice před dokončením

Příjezd k novému terminálu na letišti Pardubice

Tematicky související články

Leave a Reply