Pilotinfo

O letouny SportCruiser a PS-28 Cruiser roste zájem, tahounem je stále americký trh

Přidáno: 12. Září 2016Autor:

Společnost Czech Sport Aircraft letos expedovala již 20 nových letounů SportCruiser a PS-28 Cruiser. Jeden letoun odletěl do Francie, pět do Polska a zbytek již plní business plány a sny leteckých nadšenců ve Spojených státech amerických, které jsou pro naše letouny hlavním odbytištěm a aktuálně největším světovým trhem v kategorii malých sportovních letounů. Do konce tohoto roku  se uskuteční ještě další dodávky jak do Evropy, tak do USA, takže celkový objem výroby pro rok 2016 počítá se 40 novými stroji.

Na americkém trhu náleží letounům SportCruiser 7,9 % podíl na trhu v kategorii SLSA, což je čtvrté místo v celkovém počtu registrovaných letadel dle statistik z konce roku 2015. Lépe jsou na tom pouze americké společnosti Cessna a CubCrafters a němečtí Flight Design. V roce 2015 bylo v USA registrováno 18 nových letounů SportCruiser, což představuje dokonce 10% podíl na trhu a tudíž druhé místo v počtu dodaných a registrovaných letounů v kategorii SLSA. Letouny společnosti Czech Sport Aircraft se v USA dlouhodobě těší velké oblibě především díky svým vynikajícím technickým parametrům, nenáročné údržbě a bezkonkurenčnímu poměru ceny a kvality.

Letouny PS-28 Cruiser a SportCruiser, které jsou nosným pilířem výrobního portfolia společnosti Czech Sport Aircraft a kterých bylo dodáno bezmála již 600, jsou vyráběny v Kunovicích – centru zóny moravského leteckého průmyslu. Právě zde se za více než 80ti letou historii letecké výroby zrodila celá řada úspěšných projektů, známých po celém světě. K nejúspěšnějším se zcela jistě řadí i lehké sportovní dvoumístné letouny PS-28 Cuiser a SportCruiser, jež slouží zákazníkům ve více než 30ti zemích především pro základní letecký výcvik, timebuilding a rekreační létání.

Společnosti Czech Sport Aircraft aktuálně pracuje na novém designu kabiny letounu, jehož koncept byl představen na výstavě AERO Friedrichshafen 2016. Nový interiér, který by měl přijít do výroby již v příštím roce, přinese jednak nové, moderní linie, větší komfort pro posádku, ale především přinese zásadní modernizaci letadla v souladu s aktuálními trendy a vysokými požadavky na atraktivní a funkční design.

kokpit letounu SportCruiser

kokpit letounu SportCruiser

Nový design pilotního prostoru CSAcruiser

Nový design pilotního prostoru CSAcruiser

CSA SportCruiser

CSA SportCruiser pro francouzského zákazníka

Czech Sport Aircraft SportCruiser

 

Tematicky související články

Leave a Reply