Pilotinfo

Novinky.cz: Letadlo s náčelníkem generálního štábu přistálo nouzově na Ruzyni

Přidáno: 23. Únor 2011Autor:

Na pražském ruzyňském letišti byl ve středu navečer nucen nouzově přistát armádní letoun s náčelníkem generálního štábu armády generálem Vlastimilem Pickem a delegací Asociace obranného průmyslu. Novinkám to potvrdila mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Letadlo bezpečně přistálo a nikomu se nic nestalo.

„Během přistávacího manévru byla zaznamenána technická závada, nevysunuly se přistávací klapky. V souladu se standardními postupy zvolila posádka letounu z bezpečnostních důvodů letiště s delší přistávací drahou. Přistání následně proběhlo bez závad,“ uvedla Růžičková.

Na palubě se nacházela delegace ministerstva obrany vedená náčelníkem generálního štábu. Generál Picek se společně se zástupci Asociace obranného průmyslu vracel ze zbrojního veletrhu IDEX v Abú Zabí.

Podle informací Novinek přistál Challenger CL-601, jenž měl podle zvyklostí dosednout na letišti v Kbelích, na dráze ruzyňského letiště šest minut po hlášené závadě krátce před 18:30. Vyhlášený poplach pro pohotovostní jednotku byl tedy záhy odvolán.

Stroj zůstal na Ruzyni. „Technici letoun prohlédnou ráno,“ upřesnila Růžičková.

Challenger CL 601 armáda České republiky

Štítky:

Tematicky související články

Leave a Reply

Prodej náhradních dílů
Motory, vrtule, startéry, díly na draky letadel...Prodej náhradnách dílů s nízkými cenami.