Pilotinfo

Hangár 3 v Plzni se tuto sobotu opět otevře pro veřejnost

Přidáno: 02. Květen 2017Autor:

Už se stalo příjemným pravidlem, že ze spolku Classic Trainers chodí jen dobré zprávy. Naposledy se tak stalo 23. dubna, kdy se do Hangáru 3 vrátil po zimní udržbě v Biggin Hillu Spitfire Mk.XVI TE184. Jeho majitel Stephen Stead pro letošní letovou sezonu nechal na svůj Spitfire aplikovat nové a velice atraktivní zbarvení které má opět odkaz na činnost československých letců za druhé světové války. Spitfire nese nově zbarvení velitele 127 squadrony Otty Smika, který na svém Spitfiru s kody 9N-B a sériového čísla RR227 bojoval v listopadu 1944 z polního letiště B.60 Grimbergen v Belgii a 27.11.44 se stal Ottovi bohužel i osudným …

Přílet Spitfiru Mk.XVI TE184

Přílet Spitfiru Mk.XVI TE184

pilot a majitel Stephen Stead v kokpitu svého Spitfiru

pilot a majitel Stephen Stead v kokpitu svého Spitfiru

Tuto sobotu, tedy 6. května se Hangár 3 poprvé v letošním roce zpřístupní veřejnosti. Otevřeno bude od 13.00 do 17.00. K vidění budou všechny „klenoty“ který zdejší hangár ukrývá a organizátoři si připravili i několik překvapení. Navíc pokud bude příznivé počasí je možné předpokládat, že dorazí letadla i jiných majitelů či provozovatelů. Poprvé v historii zdejších dní pro veřejnost budou letouny vystaveny i před hangárem a návštěvníci tak získají víc místa pro prohlídky místních létajících veteránů.

Návštěvníci se budou moci podrobně seznámit s činností Classic Trainers, připomenout si hrdinství našich letců a samozřejmě seznámit se s letadly a další technikou netradičním způsobem. Průvodci budou piloti Dušan Skála, Radim Vojta, Adolf Valášek a Jirka Horák.

Vstupné činí 100 kč pro jednotlivce a 100 kč pro rodiny s dětmi.

Příjezd do Hangáru 3

Tematicky související články

Leave a Reply