Pilotinfo

Zítřejší Den otevřeného hangáru v Plzni bude ve znamení Bitvy o Británii

Přidáno: 07. Srpen 2020Autor:

Zítra, v sobotu 8. srpna se opět koná Den otevřeného hangáru na letišti Plzeň Líně. Letošní sezóna leteckých dnů bez leteckých dnů není pro nikoho příjemná. Ani pro pořadatele, ani pro fanoušky létání. Naštěstí jsou zde hangáry historických letadel v Líních a na Točné a jejich akce pro veřejnost.

Plzeňští Classic Trainers si tentokrát připravili připomenutí osmdesátého výročí Bitvy o Británii. Ta bude kromě jiného spočívat v představení dvou legendárních letadel, která jsou s touto přelomovou bitvou a také s účastí našich letců v ní neodmyslitelně spojeny. Křehký, dvouplošný de Havilland Tiger Moth, který sloužil k základnímu výcviku, ale i k přezkušování nově příchozích zahraničních letců. Tím druhým jeho pravý opak, nejvýkonější stíhací letoun z výzbroje Krlovského letectva – Supermarine Spitfire.

Spitfire a Dan Griffith Aviatická pouť 2019

Vystavené letouny :

Stinson AT 19A Reliant MK III
Boeing B75N1 Stearman
North American Harvard Mk.IIA
Supermarine Spitfire Mk.XVI
DH 82 Tiger Moth – Miss Lucy
Pilatus P2-05
Zlín Z-50 LS
Sokol M1D
Mig-21 PF
D.H. Mosquito Mk.VI ( filmový model )

Muzeum bude otevřeno od 11.00 do 16.30 hodin.
Vstupné činí 50 kč, děti do 12 let zdarma

Boeing B 75 Stearman a De Havilland  Tiger Moth

 

Důležité upozornění pro návštěvníky sobotního dne otevřeného Hangáru 3, kteří přiletí vlastním letounem. Parkujte na stojánce Middle – APN M, přistávací poplatky se platí v budově letových provozních služeb – modrá budova východně stojánky. Bude pro Vás vysekán chodníček v trávě, aby nedocházelo k pohybu osob po TWY T.

 

 

Tematicky související články

Leave a Reply