Pilotinfo

Red Bull potvrdil na letošní Aviatickou pouť Lightninga

Přidáno: 16. Březen 2015Autor:

Letošní, již pětadvacátá, Aviatická pouť se uskuteční o víkendu 6. a 7. června 2015 na pardubickém letišti. V bohatém, téměř pětihodinovém programu se mimo jiných historických letadel předvedou též unikátní stroje z období druhé světové války, jež všechny mají svůj „domov“ v rakouském Salzburgu, kde je umístěna sbírka létající v barvách známého výrobce nápojů, firmy Red Bull. Mezi stroji bude také legendární americký dvoutrupý stíhač P-38L Lightning, jehož loňské, velice očekávané, vystoupení na Aviatické pouti překazila vážná technická závada. Proto organizátoři Aviatické pouti velice usilovali o opětovné pozvání tohoto stříbrného krasavce do Pardubic.

„Pro naše historická letadla máme každoročně velice naplněný program na řadě airshow po celé Evropě a z toho důvodu musíme i mnohé akce odmítnout. Je nám to líto, ale historická letadla mají své limity a navíc nemůžeme být na několika místech současně. Přesto jsme se snažili Aviatickou pouť do našeho plánu zařadit. Na této akci v Pardubicích jsem již několikrát vystupoval a zdejší atmosféra se mi velice líbila. Proto jsem litoval, že jsem v loňském roce nemohl přiletět s Lightningem, který měl krátce před akcí technické problémy. V Pardubicích jsem v loňském roce nakonec vystupoval s čtyřmotorovým strojem DC-6 a v letošním roce se těším, že divákům předvedu Lightning v plné kráse,“ říká šéfpilot letky Flying Bulls Raimund Riedman.

Vedle Lightningu do Pardubic přiletí i americký dvoumotorový bombardér B-25J Mitchell a námořní stíhač F-4U-4 Corsair. Návštěvníci Aviatické pouti uvidí jak ukázku celé skupiny, tak sólová vystoupení jednotlivých letounů. Ve vystoupení bude zařazena také ukázka slétanosti dvojice Lightningu a Corsairu, během níž piloti předvedou i společný přemet.

Lockheed P 38L Aviaticka pout 2013

Tematicky související články

Leave a Reply