Pilotinfo

Navigační soutěž Pohár Petra Tučka 2015 hostí tuto sobotu Hradec Králové

Přidáno: 28. Červenec 2015Autor:

Již tuto sobotu 1.8.2015 se na letišti Hradec Králové LKHK uskuteční navigační soutěž Poháru Petra Tučka. Soutěž je součástí podniku, který se skládá z celkem deseti jednotlivých závodů. Ten Hradecký je v letošním roce již osmou zastávkou, letošního jubilejního – desátého ročníku. Soutěž je otevřená pro ULL, motorové závěsné kluzáky a ostatní letouny a vrtulníky.
Briefing začne v 9:30 hodin, přileťte včas. Občerstvení zajištěno. Na letišti LKHK je možno tankovat pouze AVGAS 100LL  a JET A1 pro tankování palivem BA 95 bude možno využít letiště Jaroměř.

Pohár Petra Tučka je seriál několika soutěží pořádaný aerokluby s podporou Svazu ultralehkého létání. Soutěže se létají ve dvou kategoriích, sportovní (A) a rekreační (B). Kategorie B je určena pro začínající soutěžní piloty a sportovní kategorie je určena především pro reprezentanty nebo zkušené soutěžní piloty. Prakticky se obě kategorie liší zejména tolerancemi při vyhodnocení letu, například šíří bran, časovou tolerancí na branách, množstvím a obtížností fotografií, případně délkou a tvarem tratě. Soutěžní trať o délce do 120 km postaví pan Tomáš Kvítek, který bude také rozhodčím.

Soutěžní posádky, které obletí minimálně polovinu zadané úlohy a jsou členy Svazu UL LAA ČR, dotuje svaz 20 l paliva (BA 95). Toto palivo bude možné po soutěži tankovat na letišti Jaroměř.

Kontakt:

Ing. Tomáš Kvítek (LKHK), 733 546 039, e-mail – tomas.kvitek@lshk.cz

Další:

Účast prosím potvrďte co nejdříve na výše uvedený e-mail (jména členů osádky, typ a imatrikulaci letounu, domovské letiště, datum a čas očekávaného příletu a odletu).

Ceny do soutěže věnují společnosti DSA a.s., LSHK a.s. a CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o. pořádající CIAF 2015

V případě nepříznivého počasí náhradní termín 2.8.2015 (neděle).

Na letišti v den soutěže nebudou vybírány přistávací a parkovací poplatky ani u letounů, které se nezúčastní navigační soutěže.

letiště Hradec Králové ultralight

Tematicky související články

Leave a Reply