Pilotinfo

Výsledky osmého kola Poháru Petra Tučka, tentokrát z Hradce Králové

Přidáno: 07. Srpen 2015Autor:

Dne 1.8.2015 proběhlo na letišti Hradec Králové 8. kolo letecké navigační soutěže seriálu Poháru Petra Tučka. Tato soutěž byla otevřená pro ULL, motorové závěsné kluzáky a ostatní letouny a vrtulníky. Soutěžilo se v kategorii A (sportovní) a kategorii B (rekreační).

Trať s 6 otočnými body byla postavena na východ od letiště a celkově měřila 105 km. Pro zpestření byly všechny OB včetně VBT a KBT vybrány jako bývalé práškařské plochy. Na trati byli rozmístěny 4 znaky a soutěžící vyhledávali v kat. „A“ 16 a v kat. „B“ 12 fotek. Rekreační kategorie navíc měla pro jednodušší dohledání k dispozici fotografie otočných bodů. Michael Lacko na trati dále rozmístil 8 známých časových bran a mimo ně, hlavně pro sportovní kategorii, množství tajných časový nebo průletových bran. Let byl ukončen přistáním do decku s motorem v chodu.

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové přesné přistání

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové přistání

Samotné soutěže se v obou kategoriích zúčastnilo 30 osádek. S dohlednostmi nad 50 km a s jasným počasí nebyl problém, jen čerstvější vítr kolem 25 km/h působil posádkám starosti při letu nad Orlickými horami. Toto se projevilo hlavně při dodržení časových bran. Inovaci ve vytýčení decku (vidět od 3. zatáčky) piloti ocenili a vítr proti jistě zpřesnil přistání.

Celorepublikové veřejné klání v navigaci určené pro všechny milovníky létání bylo ukončeno předáním pohárů prvním třem osádkám každé kategorie letovým ředitelem firmy DSA, a.s. panem Hejrou a ředitelem Leteckých služeb Hradec Králové a.s. panem Grigou. Poháry do soutěže věnovala společnost DSA a.s. Další účastníci byli odměněni věcnými cenami věnovanými firmami LSHK, a.s. a CAA, s.r.o. pořádající letošní CIAF 2015. Podrobné vyhodnocení jednotlivců a samozřejmě i celkové pořadí dle kategorií můžete najít na stránkách LAA.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kdo pomáhali soutěž organizovat, posádkám za dodržování pravidel létání a jejich přiměřenou míru soutěživosti hlavně při přistání do decku. Budu se těšit na příští ročník PPT konaný na letišti Hradec Králové, kde rádi přivítáme i nové závodníky.

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové před startem

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové příprava

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové účastníci

Pohár Petra Tučka 2015 Hradec Králové předávání cen

Tematicky související články

Leave a Reply