Pilotinfo

Bell v Praze připravil tři vrtulníky 407 GXis pro Policii Polské republiky

Přidáno: 27. Říjen 2020Autor:

Vrtulníky Bell 407 GXis ve zbarvení Policie Polské republiky v kombinaci s českou imatrikulací tvořili zajímavou kulisu na letišti Praha Ruzyně. Polská policie je již přes 20 let tradičním zákazníkem Bellu.

„S vrtulníky Bell 407 GXis mají naši zákazníci skvělé zkušenosti, protože představují to nejlepší ve své třídě, co se týče rychlosti, spolehlivosti a výkonu,“ sdělil Duncan Van De Velde, výkonný ředitel pro Evropu a Rusko, a pokračoval: „Těší nás, že máme v Polsku dobré renomé, a oceňujeme důvěru, kterou v nás Police Polské republiky vložila.“

vrtulník Bell 407 GXis Polská policie

Stroje jsou vybaveny zařízením pro různé druhy misí od společnosti Trakka Systems (pátrací světla, vysílač, kamera a ovládací konzole), což umožní policejní posádce a pilotům mít přehled a udržet si kontrolu nad situací. V tomto roce se jedná již o pátý stroj, který Bell do Polska dodal a zároveň první policejní Bell 407 GXis.

K dnešnímu dni je v Evropě a Rusku v provozu 97 strojů Bell 407 GXis, včetně 12, které jsou registrovány v Polsku. Celkově bylo zatím vyrobeno 1 500 vrtulníků řady Bell 407, a dosud na nich bylo nalétáno více než 470 000 letových hodin.

Polské Belly si také můžete prohlédnout ve videu, kde tamní policie představuje své nové hračky.

Tematicky související články

Leave a Reply