Pilotinfo

Bellu se daří s prodeji modelu 429

Přidáno: 25. Červenec 2018Autor:

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., oznámila, že její vrtulníky řady Bell 429 již nalétaly více než 330 000 hodin. Aktuálně je po celém světě využíváno 325 strojů přizpůsobených nejrůznějším specifickým požadavkům jednotlivých zákazníků. Jejich počet by se dle výrobce měl i nadále zvyšovat. Mimo jiných, švédský policejní úřad pořídil dva nové vrtulníky Bell 429, čímž rozšířil jejich počet ve své flotile na devět.

Indonéská policie se rozhodla přidat do své flotily další helikoptéru Bell 429. Jejich počet tím vzrostl na tři. Výrobcem nezveřejněná asijsko-tichomořská vládní agentura vybrala pro své potřeby další dva stroje Bell 429.

Bell také získal dvě nové objednávky od firemních zákazníků v Německu a Bangladéši. Kromě toho byl jeden vrtulník Bell 429 dodán klientovi do Polska.

Bell 429 je využíván policejními složkami, leteckou záchrannou službou i vojenskými silami po celém světě. Tyto stroje si dosud objednali zákazníci ze 42 zemí, včetně Austrálie, Francie, Indonésie, Kuvajtu, Ománu, Švýcarska, Slovenska, Švédska, Turecka, Thajska, Spojených států a Velké Británie.

vrtulník Bell 429 Švédská policie

Vrtulníky Bell 429 švédské policie

Štítky: , , ,

Tematicky související články

Leave a Reply