Pilotinfo

United Airlines otevřely sezónní linku do Prahy z letiště Newark

Přidáno: 10. Červen 2019Autor:

V pátek 7. června společnost United Airlines slavnostně zahájila svoji přímou sezónní linku mezi svou hlavní základnou letištěm Newark a Prahou. Bude se létat každý den až do 4.10.2019. Letiště v Newarku Liberty International Airport je nedaleko New Yorku a je samozřejmě významným přestupním letištěm nejen pro Severní Ameriku.

Jde o úplně první linku provozovanou společností United z a do České republiky, nicméně je dobré doplnit následující informace, které většina novinářů bohužel opomíjí. Nešlo v žádném případě o první přílet letounu United Airlines do Prahy, i když námi popisovaný je již jako pravidelná linka. Poprvé jsme měli možnost vidět na Ruzyni letoun uvedené společnosti v listopadu 2002, kdy sem přilétl Boeing 747-422 s registrací N181UA. O rok později se zde zastavil na měsíc přesně stejný typ letounu, aby doplnil palivo na charterovém letu mezi Mc Chord AFB v USA a Kuvajtem, když převážel americké vojáky. V tomto měsíci se zde dokonce potkaly dvě stejná Jumba United! Tyto lety pak pokračovaly dle potřeb americké armády i v dalších termínech. Dalším zajímavým příletem byl Boeing 777-222 United s registrací N217UA dne 4.6.2007, což byl charter související s návštěvou amerického  prezidenta Bushe a stejný typ letounu od stejného dopravce se v Praze objevil i v dubnu 2009.  Popřejme tedy společnosti United Airlines mnoho spokojených cestujících na lince do našeho hlavního města a třeba se časem změní i na linku provozovanou po celý rok.

United Airlines Boeing 767-300ER vodní brána United Airlines Boeing 767-300ER přistání praha

První let z New Yorku/Newarku při této slavnostní příležitosti přivítala na pražském letišti v Ruzyni vodní slavobrána. Cestující, hosté, zaměstnanci společnosti United a posádka letadla se připojili k panu Davidovi Kinzelmanovi, viceprezidentovi United Airlines pro provoz na mezinárodních letištích, panu Bobu Schumacherovi, regionálnímu obchodnímu řediteli společnosti United, panu Jiřímu Vyskočovi, výkonnému řediteli leteckého obchodu Letiště Praha, a Jeho Excelenci Stephenu B. Kingovi, velvyslanci USA v České republice, při oslavách v gatu A4 před odletem letu UA187 z Prahy do New Yorku/Newark.„Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ řekl Bob Schumacher, regionální obchodní ředitel United, a dodal: „Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky 60 přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku.“

 

„Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Prahy. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 %,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Mezinárodní letiště Newark Liberty International Airport, které leží jen 23 km od Manhattanu, nabízí nejrychlejší povrchovou přepravu do mnoha částí města. Patří k ní služba AirTrain na newyorské nádraží Penn Station v centru Manhattanu, kam se dostanete do 30 minut.

velvyslanec USA zahájení letu United Airlines 2019 zahájení letu United Airlines Praha Ruzyně

Palubní produkty a služby

Letadla Boeing 767-300ER, která bude dopravce nasazovat na linku Praha-New York/Newark, nabízejí celkem 214 míst, včetně 30 sedadel ve třídě United Polaris Business, která lze sklopit do zcela vodorovné polohy, 49 míst v cestovní třídě United Economy Plus a 135 míst v cestovní třídě United Economy. Cestovní třída United Polaris Business je nová třída Business leteckého dopravce, která cestovatelům mezi kontinenty nabízí zcela nevídaný zážitek a vylepšenou možnost spánku v letadle. Služba Polaris, která je nyní dostupná na palubách letadel, představuje vylepšenou nabídku jídel a nápojů během letu, povlečení od firmy Saks Fifth Avenue a exkluzivní cestovní sady s produkty značky Sunday Riley. Cestovní třída United Economy Plus nabízí větší prostor pro nohy i větší osobní prostor. V letadlech jsou sedadla umístěna v přední části sekce Economy a její další výhodou je, že cestující mohou letadlo po přistání rychleji opustit. Sedadla v cestovní třídě Economy Plus jsou k dispozici na všech transatlantických letech. Cestovní třída United Economy nabízí v ceně občerstvení včetně nealkoholických nápojů, džusů, piva, vína, kávy a čaje a také zábavního systému během letu. U většiny letadel mají sedadla polohovatelné opěrky hlavy a rovněž vlastní zábavní systém.

United Airlines Boeing 767-300ER

United v New Yorku/Newarku

Společnosti United a United Express provozují denně ze své základny v New Yorku/Newarku 402 letů do 169 destinací ve Spojených státech amerických, Evropě, na Středním východě, v Indii, Asii, Mexiku, Latinské Americe, Karibiku a Kanadě. Společnosti United Airlines a United Express dohromady provozují přibližně 4 900 letů denně na 355 letišť na pěti kontinentech. V roce 2018 uskutečnily společnosti United a United Express více než 1,7 milionu letů, na kterých přepravily přes 158 milionů zákazníků. Společnost United se pyšní nejrozsáhlejší sítí leteckých spojení na světě. Její součástí jsou i americké pevninské dopravní uzly v Chicagu, Denveru, Houstonu, Los Angeles, New Yorku / Newarku, San Franciscu a Washingtonu, D.C. Společnost United sama provozuje 779 letadel na hlavních linkách. Letečtí dopravci pod značkou United Express provozují dalších 569 regionálních letadel. United Airlines jsou zakládajícím členem Star Alliance. Tato aliance poskytuje služby ve více než 193 zemích prostřednictvím 28 leteckých společností, které jsou jejími členy. Zde je ale dobré si připomenout, jak u této letecké společnosti pracovaly nejméně čtyři desítky našich krajanů (již před rokem 1989) a to od leteckých mechaniků, přes letušky až po kapitány na dálkových linkách. I na lince do Prahy a zpět letělo několik českých stevardek.

United Airlines Boeing 767-300ER letiště Praha Ruzyně United Airlines Boeing 767-300ER Prague Airport

Praha (PRG) – New York/Newark (EWR) od 7. června do 4. října 2019

UA 187 Denně PRG – EWR 10:10 13:30 Boeing 767-300
UA 188 Denně EWR – PRG 18:05 8:25 +1 Boeing 767-300

Tematicky související články

Leave a Reply