Pilotinfo

AERO Vodochody, a.s končí produkci kompozitů v Cambridge, UK

Přidáno: 15. Únor 2011Autor:

AERO Vodochody ukončí výrobu kompozitů v dceřiné společnosti Rotortech Aero Composites LTD. v polovině dubna 2011. V současné době společnost dokončuje poslední zakázky pro své smluvní partnery.

Anglická dceřiná společnost splnila zakázky a ukončila kontrakty. Výrobní program včetně know-how, který nepodléhal vojenskému tajemství na Britských ostrovech, byl převeden do AERA Vodochody, a.s.

Důvodů k uzavření výroby ve společnosti je několik. Vysoké mzdové náklady na Britských ostrovech oproti ČR, ale hlavně nová strategie rozvoje kompozitové výroby ve společnosti AERO Vodochody, a.s. Do projektu výroby kompozitů investovala společnost v první fázi více než 10 milionů korun a ve druhé fázi rozvoje výroby kompozitů investuje dalších 105 milionů korun.

“V Aeru jsme schopni provádět stejnou výrobu s nižšími náklady a samozřejmě výrazně efektivněji,” říká k tomu prezident společnosti AERO Vodochody, pan Ladislav Šimek.

Od roku 2007 byla společnost Rotortech Aero Composites LTD. spolehlivým dodavatelem pro AERO Vodochody, a.s. při výrobě vrtulníků Sikorsky
S 76
a působení na britském trhu umožnilo získat AERU Vodochody, a.s. významné kontakty a zkušenosti v oblasti výroby kompozitů, které nyní úspěšně využívá ve vlastní výrobě.

Štítky: ,

Tematicky související články

Leave a Reply